Wypożyczanie książek w paczkomacie InPostu będzie możliwe w Toruniu, a stanie się to już niebawem. Jak poinformowała na swoim profilu Facebookowym Książnica Kopernikańska, niedługo będzie można korzystać z paczkomatu za darmo. Oczywiście jeżeli chodzi o kwestię wypożyczenia lub oddania książek, bo sam paczkomat będzie także pełnił swoją normalną funkcję.

Wypożyczanie książek w paczkomacie

W Toruniu już niebawem będzie można wypożyczać i oddawać książki w formie bezdotykowej. Biblioteki publiczne zostały zamknięte ze względu na pandemię, a dla wielu czytelników będzie to okazja, by nie rezygnować z czytania. I co ważniejsze, taka możliwość ma być udostępniana dla czytelników za darmo. Oczywiście pod warunkiem, że są oni zapisani do konkretnej biblioteki. Jak czytamy w komentarzach pod wpisem na Facebooku, taka możliwość będzie na razie dostępna jedynie dla czytelników filii na ulicy Słowackiego w Toruniu. To jednak z czasem może się zmienić.

Przy Książnica Kopernikańska w Toruniu stanął #paczkomat firmy InPost – Paczkomaty, Kurier. Z pozoru zwyczajny, ale tak…

Posted by Książnica Kopernikańska w Toruniu on Wednesday, November 25, 2020

Wypożyczanie książek w paczkomacie staje się coraz popularniejsze. Taką możliwość InPost udostępnił także w Ustce, gdzie oferuje to Biblioteka Miejska. Zasada wypożyczania jest tam prosta. Tytuł wybiera się z katalogu w Internecie, a następnie wysyła maila do Biblioteki z potrzebnymi informacjami (dane potrzebne do skorzystania z paczkomatu, czyli telefon, adres e-mail itd.). I podobnie, jak ma mieć to miejsce w Toruniu, czytelnik nic za taką wysyłkę książki nie płaci.

Zobacz też: The Last of Us 2 grą roku – zaskoczeni?

Tutaj mówimy o normalnych paczkomatach InPostu, ale w Polsce da się także znaleźć więcej maszyn, które służą tylko do wypożyczania książek czy audiobooków. Takie Książkomaty można znaleźć m.in. w Piasecznie pod Warszawą. Z jednej strony takie działania są wynikiem pandemii oraz tego, że ograniczony został dostęp do bibliotek. Jednak to też znak czasów, gdzie mamy coraz mniej czasu na wizytę w bibliotece. Dobrze więc, że można po prostu zamówić wyczekiwaną pozycję, a potem odebrać ją w dogodnym dla siebie momencie.

Źródło: Facebook Książnica Kopernikańska

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.