Tablet od Samsunga, IBM i SecuSmart zabezpieczy dane niemieckich urzędników

Newsy

secutablet

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

 

Firma Secusmart w połączeniu z IBM i Samsungiem działa nad stworzeniem nowego tabletu, który będzie dbał o przenoszone na nim dane w szczególny sposób.

 

Od lat wiemy, że politycy, biznesmeni i ludzi wykorzystujący w swojej pracy poufne dane z reguły mają obowiązek korzystania z oprogramowania i urządzeń wyspecjalizowanych w zabezpieczeniu tego, co ma nie być dostępne dla wszystkich. Na targach CeBIT 2015 – wydarzeniu dla biznesowego segmentu rynku IT – będzie pokazany SecuTablet, czyli urządzenie bazujące na Galaxy Tab S 10.5.

 

Różnica między wersją podstawową Tab S 10.5, a Secutabletem jest taka, że z tego drugiego dużo trudniej będzie wykraść jakiekolwiek dane. SecuSmart to firma podlegająca BlackBerry, która w kooperacji z IBM i Samsungiem tworzy tablet przeznaczony dla niemieckich oficjeli. Odpowiednia zabezpiecznia pozwolą na spełnienie niemieckiej normy VS-NfD, czyli sklasyfikowania wyłącznie do użytkowania oficjalnego.

 

Dzięki współpracy z komórką BlackBerry tablet będzie mógł skorzystać z SecuSuite zarezerwowanego do tej pory głównie dla urządzeń amerykańskiego producenta. Kooperacja z Samsungiem przy tworzeniu „bezpiecznego” tabletu otwiera przed koreańskim producentem nowe możliwości. W końcu nie od dziś wiadomo, że największe zyski osiąga się wygrywając publiczne przetargi.

Źródło: androidcentral.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x