Smartfon regeneracja to nowa akcja od T-Mobile, która ma być czymś więcej, niż tylko promocją. W ofercie znajdą się bowiem odnowione iPhone-y. Te będzie można mieć już od złotówki, choć to uzależnione jest od konkretnej oferty. To też akcja, która ma na celu zwrócenie uwagi na problem dużej ilości smartfonów na świecie oraz tego, że te szybko zastępowane są nowymi modelami.

Smartfon regeneracja od T-Mobile

Smartfon Regeneracja T-Mobile
Fot. T-Mobile

Czym jest smartfon regeneracja od T-Mobile? To nic innego, jak możliwość kupienia od operatora iPhone-a, który nie jest nowy, ale przeszedł proces regeneracji. Oznacza to, że na urządzeniu możemy spodziewać się minimalnych śladów użytkowania. I w pudełku nie dostaniemy tego wszystkiego, co normalnie się tam znajduje. Zabrakło słuchawek, które normalnie dodawane były do tych konkretnych modeli. Ostatnio Apple zrezygnowało z dodawania ładowarek do opakowań nowych smartfonów, ale tutaj na szczęście T-Mobile nie poszło tym śladem.

Które modele trafiły do oferty T-Mobile

Reasumując – słuchawek brak, ale za to dostaniemy nową ładowarkę. Które modele pojawią się w ofercie operatora? Z początku będą to: iPhone 6s (32/64 GB), iPhone 7 (32 GB) oraz iPhone 8 (64/256 GB). Więcej modeli ma pojawić się w przyszłości, więc warto obserwować stronę operatora. A jak to wygląda cenowo? Cóż, modele można dostać już od złotówki, ale powiązane jest to z konkretną ofertą abonamentową. Tak na swojej stronie zapowiada to T-Mobile.

W naszej eko-ofercie dostępne są obecnie trzy modele urządzeń Apple: iPhone 6S (w wersjach 32 i 64 GB), iPhone 7 (32 GB) oraz iPhone 8 (w wersjach 64 i 256 GB). Można je nabyć za symboliczną złotówkę przy abonamencie z taryfą M w przypadku modeli 7 i 8, a w przypadku iPhone’a 6S zarówno w M, jak i S. W taryfie M klienci otrzymują nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz internet bez limitu gigabajtów (15 GB internetu w pełnej prędkości, a po przekroczeniu limitu w danym cyklu prędkość transmisji ulegnie obniżeniu do maksymalnie 1 Mb/s). Smartfony za 1 zł dostępne będą w korzystnym cenowo abonamencie. W przypadku iPhone’a 6S 32 GB miesięczna opłata wynosi 85 zł w taryfie S, a w taryfie M – 95 zł, abonament w przypadku iPhone’a 6S 64 GB w taryfie M to również 95 zł. Z kolei dla iPhone’a 7 to 105 zł, dla iPhone’a 8 (64 GB) – 135 zł, a dla iPhone’a 8 (256 GB) – 145 zł.

Zobacz też: Czy warto skorzystać z oferty Xbox Game Pass Ultimate?

Odnowiony iPhone, czyli jaki?

Smartfon Regeneracja T-Mobile
Fot. T-Mobile

T-Mobile bardzo wyraźnie zaznacza na swojej stronie, że modele, które trafiły do oferty, są używane. To może oznaczać, że bateria w smartfonach nie będzie miała 100 procent. Będzie miała za to powyżej 85 procent lub akumulator został wymieniony na nowy. Jednak sprzęt ma być w 100 procentach sprawny, a już na pewno, jeżeli chodzi o sam ekran. Sprzęty mają nie posiadać żadnych „martwych pikseli”. Jeżeli chodzi o gwarancję na takiego odnowionego iPhone-a, to ta ma obowiązywać na okres 24 miesięcy. Obsługą zgłoszeń gwarancyjnych nie będzie jednak zajmował się Apple, a firma Symphony S.A. z Warszawy. Warto też zwrócić uwagę na to, że T-Mobile dodając do swojej oferty takie odnowione sprzęty, chce dbać o środowisko naturalne.

Choć w okresie pandemii wszyscy mierzymy się z nowymi troskami, to nie możemy zapominać o problemach, które już wcześniej dotykały nas i naszą planetę. Właśnie dlatego rozpoczęliśmy akcję „Smartfon regeneracja”, dzięki której ograniczamy ilość elektrośmieci i dajemy smartfonom drugie życie. Wprowadzając ponownie do obiegu gospodarki cyrkularnej odnowione telefony, nie tylko udostępniamy naszym klientom sprawny, nowoczesny i przystępny cenowo sprzęt, ale przede wszystkim dokładamy naszą małą cegiełkę do budowania w społeczeństwie postaw „zero waste” – mówi Małgorzata Rybak-Dowżyk, dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej T-Mobile Polska.

Czy to się opłaca?

Sama akcja jest jak najbardziej słuszna, bo w końcu smartfonów na rynku jest aż nadto. Patrząc jednak na ceny abonamentów, które obowiązują nas wtedy na 2 lata, jest dość… drogo. Owszem, iPhone od złotówki brzmi ciekawie, ale wybierając model iPhone 8 (64 GB), przyjdzie nam płacić 135 złotych miesięcznie. Łącznie daje to 3240 złotych. To prawie tyle, co nowy iPhone 12. Oczywiście w to mamy jeszcze wliczony abonament z darmowymi minutami oraz nielimitowanym Internetem, więc to przemawia na plus. Na stronie operatora nie ma jeszcze wszystkich wariantów iPhone-ów, które mają trafić do oferty, ale zapewne niedługo się to zmieni. Co sądzicie o takim pomyśle? Sprawdzi się?

Źródło: T-Mobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.