ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xbox Game Pass opinia

Xbox Game Pass Ultimate – czy warto opłacać tę usługę?

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić Xbox Game Pass Ultimate, czyli subskrypcję zapewniającą m.in. dostęp do pokaźnej biblioteki gier wideo. W niniejszym artykule postaram się odpowiedzieć na to pytanie z perspektywy kogoś, kto ma do czynienia z tą usługą na co dzień. Przechodząc do konkretów…

Czy warto kupić Xbox Game Pass Ultimate?

Xbox Game Pass Ultimate czy warto

Zacznijmy od tego, że istnieje Xbox Game Pass i Xbox Game Pass Ultimate. Dziś skupimy się na tym drugim abonamencie, który oferuje po prostu najwięcej i w ostatnim czasie przyciąga zainteresowanie naprawdę wielu graczy. W skład subskrypcji wchodzi:

 1. Dostęp do setek gier na PC, konsole Xbox i smartfony z systemem Android
 2. Regularnie dodawane nowe gry
 3. Gry Xbox Game Studios bez dodatkowych opłat w dniu premiery
 4. Oferty na wyłączność i zniżki członkowskie na gry
 5. Bezpłatne bonusy od partnerów
 6. Dostęp do xCloud
 7. Xbox Live Gold

Xbox Game Pass Ultimate kosztuje 55 złotych miesięcznie. Można zatem stwierdzić, że to naprawdę niedużo w stosunku do tego, co oferuje ten abonament. Zatem dla kogo będzie on idealnym wyborem? Przede wszystkim dla osób, które grają na konsoli Xbox i odpowiadają im dostępne w ofercie gry. Aby zakup Game Passa Ultimate można było uznać za opłacalny, wystarczy porównać ceny interesujących nas gier w sklepach do kwoty, jaką trzeba wydać na subskrypcję Microsoftu. Jeśli przekraczają one ceny Game Passa Ultimate, to wybór wydaje się prosty. Rzecz jasna cały czas mówimy o miesięcznym dostępie, ale przez miesiąc można skończyć niejedną grę.

Nie bez powodu wspomniałem o osobach grających na konsolach, bo w najwyższy pakiet Game Passa jest wliczony także abonament Xbox Live Gold. Pozwala on na granie po Sieci, a osobno kosztuje 29 złotych miesięcznie, czyli więcej niż połowę Game Passa Ultimate.

Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że opisywany pakiet jest jedynym, który pozwala na granie w chmurze (xCloud) na smartfonach czy tabletach. Zainteresowane tym aspektem osoby siłą rzeczy muszą się skusić na Ultimate’a.

Xbox Game Pass Ultimate czy Xbox Game Pass?

Xbox Game Pass ultimate czy warto

Jak już ustaliliśmy, Xbox Game Pass Ultimate to najdroższy i zarazem „najbardziej dopakowany” wariant subskrypcji oferowanej przez giganta z Redmont. Można się jednak skusić także na „zwykłego” Game Passa, zarówno na PC, jak i konsolach. Kosztuje on kolejno 39,99 i 40 zł miesięcznie. W skład subskrypcji wchodzi:

 1. Dostęp do setek gier na PC lub konsole Xbox
 2. Regularnie dodawane nowe gry
 3. Gry Xbox Game Studios bez dodatkowych opłat w dniu premiery
 4. Oferty na wyłączność i zniżki członkowskie na gry

Game Pass nie zawiera zatem bezpłatnych bonusów od partnerów Microsoftu, dostępu do xCloud ani subskrypcji Xbox Live Gold. To oferta idealna dla osób, które nie potrzebują wymienionych dodatków, ale wciąż zależy im na grach.

Czy warto kupić Xbox Game Pass Ultimate? Podsumowanie

Osobiście korzystam z Game Passa Ultimate i nie zamierzam przestać. To świetna usługa, dzięki której mogę oszczędzać na grach niemałe pieniądze. W końcu za cenę jednej nowej produkcji na Xboxa Series X czy PS5 mam pół roku abonamentu.

Zobacz także: Pierwsze wrażenia z Xbox Series X. Co sądzę o konsoli Microsoftu po kilku godzinach użytkowania?

A wy korzystacie z Game Passa, czy nie odpowiada wam model subskrypcyjny? Dajcie znać w komentarzach!

Sprawdź najnowsze wpisy