ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi Mi 10 Pro

Ekran w Xiaomi Mi 11 Pro z wieloma ulepszeniami – czego się spodziewać?

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Xiaomi to niezwykle lubiana firma, która słynie przede wszystkim ze smartfonów. W połowie lutego odbyła się premiera rodziny Mi 10, w której skład wszedł wówczas Mi 10 i Mi 10 Pro. Nikogo więc nie powinien dziwić fakt, że Xiaomi przygotowuje się już do prezentacji serii Mi 11. Dziś dowiedzieliśmy się, że ekran w Mi 11 Pro ma się doczekać wielu usprawnień w stosunku do tego w Mi 10 Pro. To świetna wiadomość.

Ekran w Mi 11 Pro ma być naprawdę dobry

Xiaomi Mi 10 Pro
Xiaomi Mi 10 Pro

Na początku przyszłego miesiąca odbędzie się coroczna konferencja Qualcomma, na której firma pokaże swój sztandarowy procesor na 2021 rok. Będzie nim Snapdragon 875, który powinien zasilić m.in. flagowce z rodziny Mi 11. Oficjalnie potwierdzenie zapewne otrzymamy właśnie na tym wydarzeniu, bo zazwyczaj dowiadujemy się, którzy producenci jako pierwsi zaimplementują nowy układ w swoich smartfonach. Mimo że Xiaomi jeszcze nie wypowiedziało się na temat serii Mi 11, najnowsze przecieki sugerują, że Mi 11 Pro zostanie wyposażony w wyświetlacz o rozdzielczości QHD+ i częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz.

Zobacz także: [Promocje dnia] Huawei P40 Lite, Xiaomi Mi Note 10 Lite, Redmi 9 i więcej kapitalnych ofert!

To byłaby zauważalna poprawa względem ekranu w Mi 10 Pro, który wyróżniał się rozdzielczością FHD+ i odświeżaniem 90 Hz. Kolejne doniesienia zdradzają z kolei, że możemy się spodziewać także wsparcia dla automatycznej konwersji SDR > HDR, skalowania AI i technologii MEMC, która za pomocą sztucznej inteligencji dodaje klatki w filmach, w których jest ich za mało, by odtwarzały się płynniej. Pod koniec trzeba wspomnieć, że mimo wszystko mamy do czynienia tylko i wyłącznie z niepotwierdzonymi plotkami, które mogą, choć wcale nie muszą się sprawdzić. Warto więc czytać ten tekst z lekkim przymrużeniem oka.

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy