HTC_One_M8

 

Swego czasu wiele mówiło się o tym, że HTC chce skupić się na innym rynku urządzeń mobilnych niż dotychczas, a więc tylko i wyłącznie flagowe modele. Troszkę się to zmieniło, ale i tak wciąż Tajwańczycy opierają się przede wszystkim na One i jego odmianach. Niedługo do gry wejdzie kolejna.

 

O modelu M8i (ewentualnie M8s) już mogliście u nas poczytać. Teraz możemy powiedzieć nieco więcej na jego temat. W takim razie zobaczmy, co się zmieniło w stosunku do oryginalnego M8. Przeglądając specyfikację dochodzimy do jednego wniosku: nowy układ. Jednak czy lepszy? Sami odpowiedzcie sobie na to pytanie. Snapdragona 801 zastąpi jednostka oznaczona numerem 615. Także mamy mniejszą moc obliczeniową, ale w zamian pojawia się 64-bitowa architektura. Czy to będzie odczuwalna zmiana? Osobiście nie sądzę, aczkolwiek pozostaje pewien problem. Model M8i ma zastąpić zeszłoroczne flagowe urządzenie HTC. Jest to oficjalna informacja od oddziału firmy w Beneluksie, a ceny „nowego” smartfonu mają wynosić około 2000 złotych, a więc blisko 1000 złotych taniej niż One M9.

 

Czy to dobry biznes dla Tajwańczyków? Ewidentnie mamy do czynienia bazowanie na prestiżu serii One, ale znamy już lepsze modele z serii Desire. W takim razie co to za prestiż?

 

 

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.