ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Czy Sony naśladuje Samsunga? Sony Xperia E4g

Autor: Arkadiusz Melerski Kategoria: Newsy
03_Xperia_E4g_Black_Tabletop

Sony stara się troszczyć także o mniej wymagających użytkowników smartfonów, którzy nie potrzebują wyśrubowanej specyfikacji flagowców. Dlatego niedawno zapowiedziano  model E4 o którym pisaliśmy tutaj. Smartfon posiada dość standardową specyfikację dla urządzeń ze średniej półki cenowej, która pozwala na dość wygodną i płynną pracę. Zabrakło jednak łączności LTE, co niektórych użytkowników może zniechęcić . Jednak nic straconego bo nadchodzi Sony Xperia E4g.

W nowej wersji smartfona zmianie uległ tylko procesor – jednostka ma być taktowana zegarem 1,5 GHZ. Oczywiście dodana została obsługa sieci LTE. Urządzenie, tak jak młodszy brat, ma być sprzedawane również w wersji Dual SIM. Bez zmian pozostanie pięciocalowy ekran qHD, 1 GB pamięci RAM czy kamera 5 MPx. Całość będzie kontrolował Android 4.4 Kitkat z możliwością aktualizacji do wersji 5.0 Lollipop.

Cena urządzenia została ustalona, tak jak w przypadku poprzedniczki na 130 dolarów. Jednak przykładem Xperii E4 może zostać obniżona. Smartfon w sklepach ma pojawić się w kwietniu, także w polskich cenach. Patrząc na cenę przedsprzedaży E4, nowy model powinien kosztować w granicach 670-750 złotych.

Myślicie że taka ilość modeli pozytywnie wpłynie na sprzedaż produktów Sony?

Źródło: gsmarena

Sprawdź najnowsze wpisy