Nowe polecenia głosowe w Google Search – kontroluj funkcje swojego urządzenia

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy
google now search polecenia glosowe

Obsługa głosowa proponowana przez Google być może nie jest najlepsza dla Polaków, aczkolwiek w przypadku testowania Nexusa 6 z pewnością nie mogę złego słowa o tej możliwości powiedzieć. Teraz gigant z Mountain View postanowił urozmaicić zdolności mówienia do swojego urządzenia.

Dotychczas niewerbalnie zwracając się do Google Search, otrzymywaliśmy głównie informacje z Sieci. Razem z ostatnią aktualizacją, użytkownicy Androida 5.0 Lollipop mogą kontrolować poszczególne moduły swojego urządzenia, co też możecie przykładowo ujrzeć na początku newsa.  Tym samym, nie trzeba już rozwijać belki powiadomień (dwukrotnie w przypadku tego systemu), a wystarczy powiedzieć „Ok, Google” i dodatkowo poinformować co chcemy włączyć czy też wyłączyć. Drobne usprawnienie, ale sprawia, że tak naprawdę możemy być jeszcze bardziej leniwi.

Ciekawostka, pierwsze wzmianki mówiące o powyższej możliwości pochodzą jeszcze z zeszłego roku, kiedy to Google Search przy jednej z aktualizacji potrzebowało dostępu do obsługi ustawień. Jednak dopiero teraz możemy faktycznie wyczekiwać powyższej aktualizacji – będziecie z niej korzystać?

źródło: Android Police

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy