Nowe polecenia głosowe w Google Search – kontroluj funkcje swojego urządzenia

Newsy

google now search polecenia glosowe

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Obsługa głosowa proponowana przez Google być może nie jest najlepsza dla Polaków, aczkolwiek w przypadku testowania Nexusa 6 z pewnością nie mogę złego słowa o tej możliwości powiedzieć. Teraz gigant z Mountain View postanowił urozmaicić zdolności mówienia do swojego urządzenia.

 

Dotychczas niewerbalnie zwracając się do Google Search, otrzymywaliśmy głównie informacje z Sieci. Razem z ostatnią aktualizacją, użytkownicy Androida 5.0 Lollipop mogą kontrolować poszczególne moduły swojego urządzenia, co też możecie przykładowo ujrzeć na początku newsa.  Tym samym, nie trzeba już rozwijać belki powiadomień (dwukrotnie w przypadku tego systemu), a wystarczy powiedzieć „Ok, Google” i dodatkowo poinformować co chcemy włączyć czy też wyłączyć. Drobne usprawnienie, ale sprawia, że tak naprawdę możemy być jeszcze bardziej leniwi.

 

Ciekawostka, pierwsze wzmianki mówiące o powyższej możliwości pochodzą jeszcze z zeszłego roku, kiedy to Google Search przy jednej z aktualizacji potrzebowało dostępu do obsługi ustawień. Jednak dopiero teraz możemy faktycznie wyczekiwać powyższej aktualizacji – będziecie z niej korzystać?

 

 

źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x