Najgłośniejsza smartfonowa premiera tego roku już za nami. Mowa oczywiście o debiucie rodziny iPhone 12, w której skład weszły aż cztery flagowce: iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max. Dziś nareszcie poznaliśmy pojemność baterii tego ostatniego. Niestety nie jest dobrze.

Pojemność baterii iPhone 12 Pro Max

Pojemność baterii iPhone 12 Pro Max

iPhone 12 Pro Max to największy smartfon w historii Apple. Można się więc było spodziewać, że będzie miał też najbardziej pojemną baterię ze wszystkich wydanych dotychczas przez firmę modeli. Niestety nic bardziej mylnego. Dzięki TENAA wyszło na jaw, że iPhone 12 Pro Max ma akumulator o pojemności 3687 mAh, czyli o 282 mAh mniejszy niż ten zamontowany w iPhonie 11 Pro Max. 3687 a 3969 mAh to dość spora różnica, a tym bardziej gdy weźmie się pod uwagę fakt, że ekran iPhone’a 12 Pro Max jest większy od jego zeszłorocznego odpowiednika.

Zobacz także: Apple wydaje iOS 14.1 ze wsparciem dla iPhone 12

Nie da się ukryć, że takie informacje nie wróżą dobrze. Można śmiało założyć, że czas pracy iPhone’a 12 Pro Max na jednym ładowaniu nie będzie powalał. Na magiczną optymalizację, która sprawiłaby, że opisywany flagowiec poradziłby sobie na tym polu lepiej niż iPhone 11 Pro Max, raczej nie mamy co liczyć. Niemniej jednak z ostatecznym werdyktem musimy się jeszcze wstrzymać. W ciągu najbliższych dni w Sieci z pewnością pojawią się testy, które rozwieją wszelkie wątpliwości. Trzeba jednak przyznać, że na razie nie wygląda to zbyt ciekawie. Być może Apple jeszcze wytłumaczy, dlaczego zdecydowało się na tak mały akumulator.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.