Transformer-Prime-widok
W ciągu ostatnich kilku tygodni, Transformer Prime jest jednym z najczęściej omawianych tabletów z systemem Android. Nadal nie do końca jasne było to, czy Asus zdecyduje się na wprowadzenie do sprzedaży modelu wyposażonego w moduł 3G.

Transformer Prime cieszy się raczej umiarkowanym zainteresowaniem – przyczyną może być przede wszystkim to, że cena tego urządzenia jest wyższa niż poprzedniej generacji. Są jednak inne aspekty, które zdecydowanie zachęcają do zakupu – np. wykorzystanie układu Tegra 3, czy perspektywa szybkiej aktualizacji do systemu Android 4.0 ICS.

Ostatnio ponownie głośno zrobiło się na temat Transformera Prime – wszystko za sprawą informacji o zablokowanym i zaszyfrowanym bootloaderze. Asus wykazał się refleksem, uspokajając użytkowników, że powstaje specjalne narzędzie, które umożliwi odblokowanie bootloadera. Przy okazji padła również data wydania aktualizacji do ICS, która ma się pojawić już 12 stycznia.

Pozostała jeszcze sprawa wprowadzenia do sprzedaży Transformera Prime 3G. Odnośnie tego modelu, Asus był bardzo sceptyczny, przede wszystkim skupiając się na wersji WiFi. Powody są dość oczywiste – wydanie aktualizacji wymaga dostosowanie jej do dwóch wersji tego samego urządzenia. Ostatecznie tajwański producent ugiął się i zapadła decyzja o wprowadzeniu modelu 3G.

Transformer Prime 3G najprawdopodobniej trafi do sprzedaży jeszcze w pierwszym kwartale tego roku – wstępnie ustalono, że stanie się to jeszcze w marcu. Osoby, którym bardzo zależy na obsłudze transmisji danych za pośrednictwem sieci komórkowych będą musiały uzbroić się w cierpliwość.

Nieoficjalnie mówi się o tym, że Transformer drugiej generacji w wersji 3G będzie nieco inaczej wykonany. Wersja WiFi jest w dużej części pokryta aluminium, co w efekcie mogłoby przełożyć się na pewne problemy z poprawną obsługą sieci 3G. Ten rodzaj materiału jest również najbardziej prawdopodobną przyczyną problemów z GPS-em, na które uskarżają się niektórzy użytkownicy Transformera Prime.

źródło: Androinica

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula