samsung galaxy note9

Samsung Galaxy Note9 dostaje One UI 2.5

1 minuta czytania
Komentarze

Samsung to bardzo lubiana firma, która ma w swoim portfolio naprawdę wiele różnych produktów. Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się smartfony, a w szczególności te flagowe. Dziś dowiedzieliśmy się, że Galaxy Note9 załapał się na aktualizację do One UI 2.5. To jednocześnie dobra, ale też zła wiadomość.

Samsung Galaxy Note9 z One UI 2.5 – lepiej późno niż wcale

Samsung Galaxdy Note9 One UI 2.5 aktualizacja

Mimo ponad dwóch lat na karku Galaxy Note9 to wciąż przyzwoity smartfon. Sprzęt trafił na rynek z Androidem 8.1 Oreo, a obecnie działa pod kontrolą Androida 10. A skoro o aktualizacjach mowa, to sprzęt właśnie załapał się na One UI 2.5, czyli nową wersję nakładki Samsunga. Zła wiadomość jest taka, że to prawdopodobnie ostatnie duże uaktualnienie dla tego modelu, nie licząc poprawek bezpieczeństwa. Jak zawsze nowa wersja oprogramowania jest rozprowadzana falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają ją w tym samym czasie. Na chwilę obecną mogą ją zainstalować wybrani użytkownicy z Niemiec. Po Niemczech zazwyczaj przychodzi kolej na Polskę, więc dostępność One UI 2.5 na Galaxy Note9 w naszym kraju jest zapewne kwestią kilku dni.

Zobacz także: Samsung znów liderem na rynku kluczowego komponentu dla smartfonów

Aktualizacja została oznaczona numerem N960FXXU6FTJ3M i jest udostępniana drogą OTA. Jeśli chodzi o wprowadzane nowości, to należy wymienić m.in. nowe tryby aparatu, możliwość korzystania z Klawiatury Samsung w trybie poziomym, a także bezprzewodowe połączenie DeX. Osobom wyczekującym uaktualnienia nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość. Warto jednak regularnie sprawdzać jego dostępność w ustawieniach – niewykluczone, że za którymś razem się pojawi.

Źródło: GSMArena

Motyw