W czwartkowy wieczór poznaliśmy bliżej nowe produkty ekosystemowe Xiaomi, które wkrótce będą dostępne w Polsce. Dowiedzieliśmy się, jakie są najważniejsze elementy ich specyfikacji, a także ile będą kosztować. Wiadomo już też, kiedy pojawią się na rynku.

Router, projektor i oczyszczacz powietrza, czyli nowe produkty Xiaomi w Polsce

Mi AIoT Router AX3600 to urządzenie z sześciordzeniowym procesorem Qualcomm oraz z 512 MB pamięci DDR. Jest pierwszym routerem od Xiaomi z obsługą sieci Wi-Fi szóstej generacji, oferującej najnowsze standardy łączności bezprzewodowej i prędkość Wi-Fi do 2976 Mb/s. Urządzenie może pochwalić się anteną dedykowaną połączeniom AIoT oraz układem Wi-Fi – dzięki temu automatyczne wykrywanie urządzeń AIoT i parowanie ich ma być możliwe za pomocą jednego kliknięcia. Router obsługuje do 248 urządzeń jednocześnie. Cena urządzenia to 549 zł. Debiut rynkowy jest zaplanowany na listopad 2020.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Kolejna propozycja od Xiaomi to Mi 4K Laser Projector 150”. Jego cechy to jakość wyświetlania 4K Ultra-HD (3840 × 2160), jasność 1600 ANSI lumenów, technologia ALPD, rozmiar obrazu do 150” oraz dwa głośniki 15W stereo z Dolby /DTS-HD. Projektor działa na bazie systemu Android TV 9.0, ma wbudowanego Asystenta Google. Można się z nim łączyć przez WiFi lub Bluetooth 4.1. Cena to 10 199 zł, urządzenie pojawi się na rynku w listopadzie tego roku.

Xiaomi zaprezentowało też oczyszczacz powietrza Mi Air Purifier Pro H. Pochłania on z powietrza do 99,99% cząstek wielkości nawet 0,1 mikrona, np. pył, dym papierosowy czy sierść zwierząt. W ciągu godziny Mi Air Purifier Pro H potrafi oczyścić 600m³ powietrza (PCADR). Maksymalny obszar działania to pomieszczenie o wymiarach 200 m2 i wysokości 3 m. Filtr w urządzeniu trzeba wymieniać przynajmniej raz na 14 miesięcy. Zależy to jednak też od stopnia zanieczyszczenia.

Czytaj także: Xiaomi Mi 10T, Mi 10T Pro i Mi 10T Lite – znamy już polskie ceny całej trójki

Oczyszczaczem możemy sterować za pomocą dotykowego panelu, aplikacji Mi Home lub poprzez Asystenta Google / Amazon Alexa. Cena Mi Air Purifier Pro H to 1299 zł. To urządzenie także będzie dostępne od listopada 2020.

źródło: informacja prasowa

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.