W czwartkowy wieczór poznaliśmy bliżej nowe produkty ekosystemowe Xiaomi, które wkrótce będą dostępne w Polsce. Dowiedzieliśmy się, jakie są najważniejsze elementy ich specyfikacji, a także ile będą kosztować. Wiadomo już też, kiedy pojawią się na rynku.

Router, projektor i oczyszczacz powietrza, czyli nowe produkty Xiaomi w Polsce

Mi AIoT Router AX3600 to urządzenie z sześciordzeniowym procesorem Qualcomm oraz z 512 MB pamięci DDR. Jest pierwszym routerem od Xiaomi z obsługą sieci Wi-Fi szóstej generacji, oferującej najnowsze standardy łączności bezprzewodowej i prędkość Wi-Fi do 2976 Mb/s. Urządzenie może pochwalić się anteną dedykowaną połączeniom AIoT oraz układem Wi-Fi – dzięki temu automatyczne wykrywanie urządzeń AIoT i parowanie ich ma być możliwe za pomocą jednego kliknięcia. Router obsługuje do 248 urządzeń jednocześnie. Cena urządzenia to 549 zł. Debiut rynkowy jest zaplanowany na listopad 2020.

Kolejna propozycja od Xiaomi to Mi 4K Laser Projector 150”. Jego cechy to jakość wyświetlania 4K Ultra-HD (3840 × 2160), jasność 1600 ANSI lumenów, technologia ALPD, rozmiar obrazu do 150” oraz dwa głośniki 15W stereo z Dolby /DTS-HD. Projektor działa na bazie systemu Android TV 9.0, ma wbudowanego Asystenta Google. Można się z nim łączyć przez WiFi lub Bluetooth 4.1. Cena to 10 199 zł, urządzenie pojawi się na rynku w listopadzie tego roku.

Xiaomi zaprezentowało też oczyszczacz powietrza Mi Air Purifier Pro H. Pochłania on z powietrza do 99,99% cząstek wielkości nawet 0,1 mikrona, np. pył, dym papierosowy czy sierść zwierząt. W ciągu godziny Mi Air Purifier Pro H potrafi oczyścić 600m³ powietrza (PCADR). Maksymalny obszar działania to pomieszczenie o wymiarach 200 m2 i wysokości 3 m. Filtr w urządzeniu trzeba wymieniać przynajmniej raz na 14 miesięcy. Zależy to jednak też od stopnia zanieczyszczenia.

Czytaj także: Xiaomi Mi 10T, Mi 10T Pro i Mi 10T Lite – znamy już polskie ceny całej trójki

Oczyszczaczem możemy sterować za pomocą dotykowego panelu, aplikacji Mi Home lub poprzez Asystenta Google / Amazon Alexa. Cena Mi Air Purifier Pro H to 1299 zł. To urządzenie także będzie dostępne od listopada 2020.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.