Samsung Galaxy M31 Prime będzie kolejnym przedstawicielem serii M, która jest rozwiązaniem raczej budżetowym. Ciekawe jest tutaj to, że model Galaxy M31 pojawił się stosunkowo niedawno, bo w lutym tego roku. Tymczasem opisywany tutaj Prime jest do tego modelu wyjątkowo podobny, a można się pokusić o stwierdzenie, że nawet identyczny. Po co więc firma wprowadza niepotrzebny zamęt w swoim portfolio?

Samsung Galaxy M31 Prime

Samsung Galaxy M31 Prime
Samsung Galaxy M31 Prime

Można powiedzieć, że Samsung Galaxy M31 Prime jest mieszanką modelu M31 oraz M31s. Mówiąc szczerze, trudno będzie zauważyć różnicę pomiędzy tymi wszystkimi modelami, kiedy zestawi się je obok siebie. Tym trudniej pojąć decyzję Samsunga, by wypuszczać na rynek kolejnego przedstawiciela tej serii. Możemy jedynie przypuszczać, że model z dopiskiem Prime, będzie skierowany na konkretny rynek. Raczej nie mamy się co spodziewać urządzenia w naszym kraju, choć ostatnio Samsung nas zaskoczył i wprowadził w Polsce Galaxy M51. Niemniej, M31 Prime jest jeszcze trochę niewiadomą, bo sprzęt pojawił się na indyjskiej stronie Amazonu, a nie na oficjalnych kanałach Samsunga.

Urządzenie będzie wyposażone w procesor Exynos 9611 z grafiką Mali-G72 MP3, a do tego dojdzie jeszcze 6 GB RAM. Na dane użytkownika przeznaczone będzie 64 lub 128 GB, ale z kartą microSD będzie można dołożyć dodatkowe 512 GB. Wrażenie robić może akumulator, bo jego pojemność ma wynosić 6000 mAh. Wyświetlaczem najprawdopodobniej będzie tutaj AMOLED o przekątnej 6,4 lub 6,5 cala, jak w modelach M31 lub M31s. Do tego dojdzie jeszcze zestaw czterech kamer na pleckach (64 Mpix, 8 Mpix, 5 Mpix, 5 Mpix) oraz oczywiście do selfie na froncie (32 Mpix).

Zobacz też: Android Auto na łodzi? Boss ma na to rozwiązanie.

Na pokładzie nie zabraknie także czytnika linii papilarnych czy złącza słuchawkowego. Widać więc, że mówimy tutaj o kolejnym, raczej budżetowym telefonie od Samsunga. Dalej jednak nie jest jasne, po co ten nazywa go inaczej. W końcu od innych M31 nie różni go praktycznie nic.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.