Należenie do grupy w komunikatorach, gdzie są osoby skłonne do rozmów nie na temat, jest bardzo męczące. Z jednej strony nasza obecność w niej z tego czy innego powodu jest konieczna. Z drugiej nie chcemy bez przerwy sięgać po smartfona, słysząc powiadomienie, ponieważ kilka osób z niej wymienia się memami albo śmiesznymi filmikami lub dyskutuje o łowieniu ryb. Często też zwracanie uwagi takim osobom także niewiele daje. W takim wypadku jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest wyciszenie powiadomień. WhatsApp co prawda już oferuje tę funkcję. Teraz jednak wchodzi ona na inny poziom.

Wyciszenie powiadomień w WhatsApp

Wyciszenie powiadomień w WhatsApp
Fot. PixaBay

WhatsApp oferuje opcję wyciszenia, jednak jest w niej pewien haczyk. Najdłuższy czas trwania wyciszenia to bowiem rok. Wydaje się to dość długim okresem, jednak kiedy po roku zaczynamy dostawać niechciane powiadomienia, to może to być dość irytujące. Dlatego ta drobna zmiana, jak wyłączenie niechcianych powiadomień już na zawsze bardzo cieszy. Opcja ta jest jednak dostępna jedynie w kanale beta, a i tutaj nie dla wszystkich. Nie wiadomo więc kiedy trafi ona do kanału stabilnego.

Zobacz też: Okulary AR Foxconna zaskoczą technologią wyświetlaczy

To jednak nie koniec nowości. Najnowsza beta WhatsApp przynosi również nowy interfejs otrzymanych plików i zapisów rozmów z większą ilością szczegółów niż poprzedni widok. Na górze tej strony znajduje się nowoczesny pasek z informacjami o użytkowaniu. Poniżej znajduje się opcja kasowania niepotrzebnych plików wraz z dwoma rzędami wszystkich otrzymanych plików z obsługą ich sortowania. Znajduje się w nim także lista rozmów z ich rozmiarami. Te możemy przeglądać, archiwizować lub usuwać. Ponadto WhatsApp dostał także opcję wyrównywania i prostej edycji zdjęć, gifów i naklejek. Tak, aby wyglądały one lepiej po przesłaniu. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.