Atak na Foxconna w Ameryce

Okulary AR Foxconna zaskoczą technologią wyświetlaczy

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Poza montażem smartfonów Foxconn opracowuje obecnie okulary AR Smart Glasses. Produkty tego typu wciąż są kompletną niszą na rynku konsumenckim. Jednak wiele firm docenia ich możliwości podczas wykonywania pracy. Nie wiadomo, czy producent zdecyduje się uderzyć w rynek indywidualny, czy też korporacyjny. Pewne jest jednak to, że okulary od Foxconna będą oferowały nowatorskie podejście do wyświetlania obrazu dzięki zastosowaniu transparentnych ekranów microLED.

Foxconn AR Smart Glasses z microLED

Foxconn AR Smart Glasses z microLED

Najnowszy raport mówi, że Laboratoria Badań nad Systemami Elektronicznymi i Optoelektronicznymi (EOSRL) wyprodukowały wyświetlacze microLED dedykowane AR Smart Glasses. Ponadto, podobno odbywa się to pod rządowym patronatem Instytutu Badań nad Technologiami Przemysłowymi (ITRI) na Tajwanie. Zgodnie z raportem, Foxconn zainwestował w amerykańską firmę eLux w maju 2017 roku. I to właśnie od czasu rozwija on panele microLED. Warto jednak podkreślić, że początkowo decyzja o rozwijaniu tej technologii pochodzi od wytycznych Apple, które także planuje stosować tego typu panele w swoim sprzęcie. Pomysł z zastosowaniem tych ekranów do okularów pojawił się dopiero później.

Zobacz też: „Hanna” i inne produkcje wyleciały dziś z HBO GO. Zobacz pełną listę usuniętych tytułów

Foxconn podobno zawarł trzyletnią umowę na uzyskanie licencji od EOSRL i korzystanie z technologii microLED. Warto wyjaśnić, że wyświetlacze microLED opierają się na azotku galu (GaN). Jako że jest to materiał nieorganiczny, to oferuje on większą żywotność, niż panele OLED. Co więcej, azotek galu oferuje także masę innych zalet. Są nimi szybki czas reakcji, mniejszy zanik luminancji i lepsza czerń. Wyświetlacze te będą jednak dostępne dopiero w pierwszym kwartale 2021 roku. Jeśli chodzi o okulary, to te mają trafić na rynek do 2022 roku. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy