WhatsApp to najpopularniejszy komunikator internetowy na świecie, z którego korzysta cała masa użytkowników. Facebook ma więc doskonałą motywację do rozwijania swojego produktu poprzez opracowywanie nowych, ciekawych funkcji. Dziś dowiedzieliśmy się, że do WhatsAppa zmierza kapitalne rozwiązanie, które z pewnością spodoba się wszystkim, którzy nie lubią zostawiać po sobie śladów w Sieci.

WhatsApp z nową funkcją – automatyczne kasowanie zdjęć i nie tylko

WhatsApp automatyczne usuwanie zdjęć i filmów

W becie WhatsAppa na Androida oznaczonej numerem 2.20.201.1 eksperci z WABetaInfo odnaleźli kod odpowiadający za niezwykle ciekawą funkcję. Mowa oczywiście o automatycznie kasujących się zdjęciach, filmach i GIF-ach. Gdy użytkownik zdecyduje się z niej skorzystać, wysłane przez niego media znikną bezpowrotnie, gdy ich odbiorca wyjdzie z czatu. W przeciwieństwie do funkcji automatycznego kasowania wiadomości tekstowych tutaj nie będzie możliwości ustawienia czasu, po jakim wysłane zdjęcia, filmy czy GIF-y mają zniknąć.

Zobacz także: Rząd ugiął się w sprawie ustawy o cyberbezpieczeństwie – wciąż jest nadzieja

Co ciekawe, usuwane media nie zostawią po sobie absolutnie żadnych śladów – gdy znikną, w ich miejscu nie pojawi się żadna informacja w stylu „to zdjęcie zostało usunięte”. Ponadto treści oznaczone do automatycznej kasacji będzie można łatwo odróżnić od normalnych wiadomości, więc odbiorcy nie powinni mieć żadnych problemów ze zrozumieniem zasady działania tego mechanizmu. Na razie nie wiadomo, kiedy opisywana funkcja trafi do oficjalnego wydania WhatsAppa, choć niewykluczone, że już niedługo. Co o niej sądzicie? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.