Sposób na pozbycie się plastiku

Wiadomości Google skasują twoje wiadomości, ale to akurat dobrze

2 minuty czytania
Komentarze

Wiadomości Google mogą doczekać się niedługo bardzo ciekawej funkcji, która pozwoli użytkownikom zapomnieć o SMS-ach, o których i tak nie pamiętają. Chodzi o wiadomości, gdzie dostaje się jednorazowe hasło dostępu, czy w skrócie OTP (One Time Password). Może się wydawać, że to nieistotne, ale jeżeli głębiej się nad tym zastanowić, to ruch Google ma naprawdę dużo sensu. Szczególnie dla osób, które często o czymś zapominają.

Wiadomości Google z automatycznym kasowanie OTP

Wiadomości Google kasowanie OTP
Wiadomości Google

SMS-y z kodami służącymi do autoryzacji czy jednorazowymi hasłami to nie problem z gatunku tych, które wymagają natychmiastowego rozwiązania. Co więcej, prawdopodobnie większość użytkowników nawet nie zauważa takich SMS-ów, a raczej nic sobie nie robi z tego, że te zostają w skrzynce odbiorczej na dłużej. Raz, że nie zajmują za dużo miejsca, a dwa, że z SMS-ów korzysta się teraz znacznie rzadziej, niż kiedyś. Mamy na rynku tyle komunikatorów, że SMS-y powoli stają się czymś, o czym się zapomina. Nie zmienia to jednak tego, że to format, który zostanie z nami jeszcze przez bardzo długo, choć RCS stają się coraz popularniejsze.

Redaktorzy z XDA-Developers odkryli jednak ciekawy zapis w kodzie aplikacji Wiadomości Google, który może niedługo zostać wprowadzony. Chodzi o możliwość automatycznego kasowania wiadomości OTP po upływie 24 godzin. Takie SMS-y i tak zazwyczaj po tym czasie są już bezużyteczne, więc nie ma potrzeby trzymania ich w skrzynce odbiorczej. Google pracuje także nad tym, by skrzynka w Wiadomościach przypominała tą, którą znamy z Gmaila. Mogą pojawić się osobne foldery, bądź zakładki, gdzie będą trafiać tego typu wiadomości OTP.

Zobacz też: Play będzie zwracał pieniądze – jest decyzja UOKIK.

Nie jest jeszcze jasne, kiedy nowa funkcja miałaby trafić do Wiadomości Google i czy wcześniej, ale byłoby miło, gdyby Google się nie leniło w tej kwestii. Wprawdzie to mała zmiana, ale przyjemna i z pewnością wielu użytkowników przyjęłaby ją z otwartymi ramionami.

Źródło: XDA-Developers

Motyw