Qualcomm i Microsoft łączą siły, aby zachęcić więcej programistów do tworzenia aplikacji kompatybilnych z systemem Windows na Snapdragonie. Firmy ogłosiły nowy program App Assure ARM, który pomoże twórcom oprogramowania rozwiązać problemy z kompatybilnością, które dręczą komputery z systemem Windows 10 ARM. W ten sposób gigant chce osiągnąć to, co już od dawna jest możliwe na Chrome OS. Warto jednak pamiętać, że Google i Microsoft podchodzą do problemu z zupełnie innej strony. 

Microsoft App Assure ARM

Microsoft App Assure ARM

Microsoft wprowadził App Assure po raz pierwszy w 2018 roku, aby pomóc programistom przejść z aplikacji Windows 7 na Windows 10, zanim w 2020 roku firma zakończy obsługę systemu Windows 7. Najnowsza iteracja aplikacji App Assure ma pomóc twórcom programów w ich optymalizacji dla procesorów mobilnych Qualcomma, jednocześnie budując zaufanie użytkowników końcowych.

Program Microsoft App Assure z FastTrackiem to usługa zaprojektowana, aby pomóc klientom, deweloperom i niezależnym sprzedawcom oprogramowania w rozwiązywaniu problemów z kompatybilnością aplikacji. Wszystko to bez dodatkowych kosztów. Głównym celem programu będzie zaangażowanie dostawców w zapewnienie kompatybilności aplikacji Windows 10 na platformach obliczeniowych Snapdragon. Dzięki temu użytkownicy pracujący w dowolnym miejscu będą mogli pewnie korzystać z aplikacji Windows 10 na urządzeniach z procesorami Snapdragon.

— Podał Qualcomm w oświadczeniu.

Zobacz też: Premiera LG K62 i LG K52 – smartfony dla młodych odbiorców

Qualcomm nie udostępnił więcej szczegółów na temat tego, co konkretnie program będzie robił. Jednak jakiś czas temu dyrektor ds. produktów firmy Microsoft Panos Panay wyjaśnił, że będzie to obejmowało współpracę inżynierów firmy z programistami w celu zapewnienia zgodności ich aplikacji z wszystkimi systemami Windows.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.