No dobrze, coś takiego, jak pewna inwestycja nie istnieje. Dlatego, jeśli dzwonią do Was dawno niewidziani znajomi i mają świetną propozycję, która nie polega na zwykłym wyjściu w celu spożywania napojów niekoniecznie wyskokowych i wspominania starych czasów to się nie zgadzajcie. Tak, brzmi to, jak sytuacja z mema. Mi się jednak zdarzyło coś takiego naprawdę. Mimo wszystko zakup smartfona Huaweia z Kirinem obecnie brzmi jak dość sensowna lokata pieniędzy.

Smartfony Huawei z Kirinem drożeją

Smartfony Huawei z Kirinem drożeją

Oczywiście nie chodzi tu o zakup smartfona dla siebie. W takim wypadku zwykłe otworzenie pudełka może wręcz zniweczyć cały plan. Otóż według nowego raportu GlobalTimes ceny smartfonów od chińskiego giganta technologicznego wzrosły. Na największym pekińskim rynku hurtowym ceny tych urządzeń wzrosły. O ile? Najbardziej przejaskrawionym przypadkiem są oczywiście te najdroższe smartfony. Huawei Mate 30 Porsche Desing jest sprzedawany tam obecnie za 3 000 juanów, czyli około 1700 PLN. Warto zaznaczyć, że jego premierowa cena wynosiła 2 200 juanów, czyli około 1200 PLN. Z czasem mogą rosnąć jeszcze mocniej.

Zobacz też: Chcesz, by telefon nie mógł cię śledzić? Zobacz, jak łatwo wyłączyć wszystkie czujniki

Pewien ze sprzedawców wypowiedział się na ten temat następującymi słowami:

Niektórzy dystrybutorzy gromadzą zapasy, a ceny rosną od 100 do 400 juanów (od 55 PLN do 220 PLN — przy. red.) dla wszystkich typów modeli Huawei. Ponadto, modele o różnych konfiguracjach i kolorach są na wyczerpaniu zapasów. Nie jest nam łatwo zdobyć teraz zestawy telefoniczne. Szacuje się, że cena kanału smartfonów z układem Kirin 9000 wzrośnie, ale oficjalna cena nie zostanie zwiększona.

Dodatkowo w razie najczarniejszego scenariusza, za kilka lat taki smartfon może być niezłą gratką dla kolekcjonerów. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.