Orange wydało komunikat, w którym podsumowuje wakacje 2020. Pomarańczowy operator zliczył, ile czasu trwały rozmowy turystów, a także ile internetu zużyto w turystycznych rejonach kraju.

Orange podsumowuje wakacje 2020 – oto wyniki

W lipcu Orange informowało, że jest gotowe na wakacje. Operator chwalił się wzmocnieniami sieci w miejscowościach turystycznych. Teraz poznaliśmy dane dotyczące rozmów i zużycia internetu nad morzem, w górach i nad jeziorami.

Podczas tegorocznych wakacji turyści wygadali 12 485 453, 96 Erlangów – podsumowuje Orange. Czym jest Erlang? To jednostka natężenia ruchu telekomunikacyjnego. Jeden Erlang to równowartość 60 minut. Zakładając nieprzerwaną rozmowę na podstawie wakacyjnych statystyk Orange, trwałaby ona 23 lata i 275 dni. Pomarańczowy operator twierdzi, że jeśli chodzi o zamiłowanie klientów Orange do dzwonienia, nie widać większych różnic w porównaniu z ubiegłym rokiem. Zdecydowanie więcej korzystali oni natomiast z internetu. W regionach wakacyjnych turyści zużyli 19 040,98 terabajtów danych. W sezonie 2019 było to 13 949,16. Ruch sieci wzrósł o ok. 37%. Orange zauważa jednak, że od jakiegoś czasu wykorzystanie internetu wzrasta rok do roku, więc 2020 rok nie jest wyjątkiem odbiegającym od reguły.

Czytaj także: Mieszkańcy warszawskiego osiedla mają światłowód dzięki determinacji 11-latka

Orange zdradziło jeszcze, w jakich powiatach najwięcej dzwoniono i używano internetu. To powiaty kołobrzeski, koszaliński, ostródzki, olsztyński, pucki i wejherowski. Stacje rekordzistki pracowały w Grzybowie k. Kołobrzegu (internet) i w Augustowie (rozmowy) – czytamy na stronie pomarańczowego operatora.

źródło: Orange

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.