Orange poinformowało, że sieć należąca do pomarańczowego operatora została wzmocniona i jest przygotowana na wakacje. Chodzi o miejscowości turystyczne, w których podczas letnich miesięcy z sieci może korzystać więcej osób, niż zazwyczaj.

Sieć Orange przygotowana na wakacje – co poprawiono?

orange sieć wakacje

Orange poinformowało, że każdego lata przygotowuje sieć w miejscowościach turystycznych, by korzystanie z niej przebiegało bardziej komfortowo. Jakie dokładnie czynności są wykonywane? Operator buduje nowe stacje, dostawia stacje mobilne, dokłada warstwy LTE, przeprowadza refarming.

Orange wybudowało nowe stacje bazowe w następujących miejscowościach: Stawiguda, Morąg, Wierzbowo, Choczewo, Wisła, Witkowo, Ostróda, Gołdap, Mrągowo, Małdyty, Radków, Jeleśnia i Sianożęty. Ustawianie nowych mobilnych stacji bazowych wciąż trwa. Na liście miejscowości, gdzie pojawi się taka infrastruktura, znalazły się m.in.: Rewal, Białka, Jastarnia, Rusocin, Rowy, Zamłyniec, Kluszkowce, Krynica Morska i Dębki. Na stacjach pracujących w rejonie turystycznym operator dołożył 183 warstwy LTE. Efektem końcowym tego zabiegu ma być lepszy zasięg oraz jakość połączenia. Dołożenie kolejnych 56 warstw LTE znajduje się w planach operatora. W 72 rejonach turystycznych Orange przeprowadziło refarming. Pojemność sieci mobilnej wzrosła w efekcie o 42%.

Czytaj także: Patrząc na najlepszy internet mobilny w czerwcu, pandemia się kończy

Orange podwyższyło do najwyższego priorytetu monitoring swoich stacji na obszarach turystycznych. Operator poinformował również o nowatorskich antenach Vega. Orange wykorzystało je na półwyspie helskim. Anteny emitują skoncentrowaną wiązkę fal, co ma pozwolić na szybsze dostarczenie internetu oraz zagwarantowanie obsługi większej ilości klientów.

źródło: Orange

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.