Mieszkańcy pewnego warszawskiego osiedla powinni podziękować swojemu młodemu sąsiadowi. Dzięki determinacji 11-latka światłowód od Orange został udostępniony szybciej, niż zakładałyby to standardowe procedury.

Światłowód na warszawskim osiedlu dzięki determinacji 11-latka – jak to się stało?

źródło: Orange

W drugiej połowie sierpnia Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange, otrzymał list od Piotra, 11-letniego mieszkańca Warszawy. Zauważyłem, że na mojej ulicy na trzech słupach jest zawieszony światłowód. Od kilku miesięcy tam wisi i w ogóle nie posunął się dalej w kierunku mojego domu – napisał Piotr. W swoim liście przywołuje też przykład miejscowości znacznie mniejszych od Warszawy, w których światłowód funkcjonuje. Piotr argumentował też, że światłowód jest mu potrzebny do nauki oraz grania, ale przyda się także innym mieszkańcom osiedla.

Rzecznik Orange przeczytał list od 11-latka kilkukrotnie i najwyraźniej zaimponowała mu w pewien sposób determinacja i pomysłowość Piotra. Nie zawsze można spełnić oczekiwania wszystkich chętnych na światłowód. To nie jest tylko kwestia naszych chęci, ale możliwości inwestycyjnych, lokalizacji i kilku innych warunków – mówi Wojciech Jabczyński i jednocześnie chwali techników firmy Orange za ich starania w doprowadzaniu światłowodów do domów oraz firm.

Czytaj także: Orange Spain i Ericsson uruchamiają 5G w Hiszpanii

Tym razem jednak się udało i cała historia zakończyła się szczęśliwie. W ubiegłym tygodniu monterzy Orange zainstalowali światłowód w domu Piotra. Pracownicy podłączyli do szybkiego internetu całe osiedle. Dzięki temu inwestycja stała się racjonalna pod kątem biznesowym.

źródło: Orange

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.