Coby-5-tabletow
Firma Coby Electronics jest kolejnym producentem sprzętu, który oficjalnie poinformował o swoich planach na nadchodzący rok. Wygląda na to, że w przyszłym roku na rynek trafi aż pięć tabletów Coby z systemem Android 4.0 ICS.

Producenci tabletów na początku 2012 roku będą często podkreślać to, że ich urządzenie wykorzystuje najnowszą wersję systemu Android, która działa zarówno na smartfonach, jak i na tabletach. Na razie nie wiadomo, kiedy pojawią się aktualizacje z Honeycomba do ICS dla tabletów takich jak Xoom, Transformer, czy Iconia Tab A500.

Coby Electronics planuje zaprezentować swoje urządzenia w trakcie styczniowych targów CES, które tradycynie odbędą się w Las Vegas. W tej chwili wiadomo, że tablety będą różnić się między sobą przede wszystkim wielkością ekranu – dostępne będą wersje: 7-calowa (MID7042), 8-calowa (MID8042), 9-calowa (MID9042), 9,7 cala (MID9742) i 10-calowa (MID1042).

Wszystkie tablety będą wyposażone w procesor ARM Cortex A8, który będzie taktowany z częstotliwością 1 GHz, 1 GB pamięci RAM, WiFi, HDMI. Nie wiadomo ile wbudowanej pamięci będą oferowały urządzenia, jednak producent zapewnia o możliwości rozszerzenia jej nawet o 32 GB.

Konfiguracja sprzętowa nie robi więc zbyt wielkiego wrażenia. Istotne może być jednak to, że tablety firmy Coby będą dostępne w wielu wersjach, dzięki czemu osoba zainteresowana takim urządzeniem będzie miała możliwość wybrania wariantu, który odpowiada jej najbardziej. Producent zapewnia, że wszystkie nowe tablety będą zoptymalizowane pod kątem codziennego użytkowania, czyli przeglądania internetu, odbierania e-maili, grania, czy oglądania filmów.

Osoby, które są zainteresowane zakupem jednego z tabletów firmy Coby z pewnością zastanawiają się, jakich cen można się spodziewać. Na szczęście producent ten znany jest z tworzenia raczej niedrogich urządzeń i raczej wątpliwe jest, aby w tym przypadku miało być inaczej.

Możliwość zapoznania się z większą ilością szczegółów związanych z tabletami, nie tylko firmy Coby, będziemy mieć w trakcie targów CES, które odbędą się już w połowie stycznia.

źródło: Slashgear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula