350 tys. Transformerów Prime przed końcem roku?

Paweł Cebula 2011-11-24

Transformer-Prime-widok

Jak wiadomo, Asus Transformer Prime trafi do sprzedaży w Polsce jeszcze przed końcem tego roku. Asus chcąc uniknąć powtórzenia sytuacji, jaka miała miejsce przy okazji premiery pierwszej generacji Transformera, zamierza dostarczyć do sklepów ponad 350 tys. sztuk tego tabletu.

Transformer Prime jest aktualnie jednym z najlepiej prezentujących się tabletów – i to nie tylko za sprawą wykorzystania najnowszego układu Nvidia Tegra 3. Co ciekawe, Asus pomimo wyższej ceny zamierza nadal być jednym z największych producentów tabletów z systemem Honeycomb. Plany są naprawdę bardzo ambitne.

Zgodnie z ostatnimi informacjami, Asus przewiduje, że na rynek trafi od 350 do 400 tysięcy Transformerów Prime i to jeszcze w 2011 roku. Czasu pozostało naprawdę niewiele, a osiągnięcie takiego wyniku możliwe będzie jedynie pod warunkiem obecności na większości rynków, które mają wpływ na poprawę wyników sprzedaży.

Niektórzy z pewnością pamiętają, jak dużym problemem w niektórych krajach było nabycie Transformera bezpośrednio po premierze tego urządzenia. Tajwański producent był zmuszony do zoptymalizowania pracy linii produkcyjnych, dzięki czemu możliwe było zwiększenie produkcji i zaspokojenie popytu.

Asus przewiduje, że do końca 2011 roku uda mu się dostarczyć 1,8 miliona sztuk tabletów. W sytuacji, gdy uda się sprzedać 350 tys. sztuk Transformera Prime, to najnowszy tablet tajwańskiego producenta miałby ok. 20 procentowego udziału w ogólnej sprzedaży – byłby to całkiem niezły wynik, jak na jeden miesiąc.

Producent nowej generacji Prime’a z pewnością będzie chciał wykorzystać fakt zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, które będą miały bardzo duży wpływ na poprawienie wyników sprzedaży. Mimo to, nadal istnieje obawa, czy użytkownicy zdecydują się na zakup tabletu, którego cena obecnie zaczyna się od 499 dolarów.

Część osób biorąca pod uwagę zakup nowego Transformera z pewnością będzie czekała na obniżkę ceny, albo możliwość zakupu urządzenia bez stacji dokującej, dzięki czemu jego koszt powinien być mniejszy niż w tej chwili.

źródło: Netbooknews • m2marek

  Szkoda, że Asus [quote]zamierza nadal być jednym z największych producentów tabletów z systemem Honeycomb[/quote]
  Do tego Google oficjalnie woli wspierać ICS na tabletach z innym procesorem.
  Nie spodziewał bym się szybkiej aktualizacji do najnowszej wersji Androida. Asus widać woli „stary” system na Tegrze/”nowej Tegrze” dla których ma wsparcie dla HC. Dla ICS-a nie otrzyma już tak szerokiej pomocy na jaką mógł liczyć wprowadzając do tej pory szybkie aktualizacje, bo to dla Googla inna bajka.
  Ciekawe, który producent zechce jak najszybciej zostać największym dostawcą tabletów z „lodem”.

 • peteros

  Powiem krótko WTF ? z jakiej planety jesteś ?

  Daleko szukać nie musisz, wystarczy na tym forum poczytać:

  http://forum.android.com.pl/f333/uginajae-ca-siae-lewa-czae-a-ae-obudowy-transformera-i-fatalna-obsa-uga-serwisu-asus-102594/

  Wejdź na zagraniczne fora to ci się wyjaśni jaki to bubel jeśli chodzi o wykonanie, Asus nigdy nie słynął z dobrej jakości.

 • iras

  Dla mnie bez 3g to złom nie tablet, w naszym kraju nie ma wifi za kazdym rogiem ulicy,kombinacje z telefonem mnie nie interesuja.

 • peteros

  Tylko żeby się za bardzo nie śpieszyli bo znowu wyjdą jakieś niedoróbki związane ze źle spasowana obudową, kurzem na wyświetlaczu czy ciszej grającym jednym głośnikiem na co narzekają obecni użytkownicy Transformera.

  • takaszi

   [quote name=”Peteros”]Tylko żeby się za bardzo nie śpieszyli bo znowu wyjdą jakieś niedoróbki związane ze źle spasowana obudową, kurzem na wyświetlaczu czy ciszej grającym jednym głośnikiem na co narzekają obecni użytkownicy Transformera.[/quote]
   Hm… jestem obecnym użytkownikiem Transformera i na nic takiego nie narzekam. 8) Powiem krótko WTF???

 • maybach

  Nie wiem jak wy, ale ja kiedyś się zastanawiałem co mają Święta Bożego Narodzenia wspólnego z tabletem czy smartfonem za ok.500$ 😀 😀

  • mr03

   W Polsce pewnie niewiele ale są też bogatsze kraje

 • ufol

  dobry sprzet nabywcow znajdzie zawsze