HTC z Monster Beats oficjalnie w Polsce

4 minuty czytania
Komentarze

HTC-Sensation-XL-podglad
W ostatnich tygodniach duża część wiadomości dotyczących HTC dotyczy współpracy z Monster Beats. Za nami już oficjalna polska premiera dwóch smartfonów HTC – Sensation XE i Sensation XL, które obsługują technologię Beats Audio.

Do tej pory przyzwyczailiśmy się, że większość producentów smartfonów próbuje nas przekonać, że ich urządzenia są multimedialne, pozwalając na bardzo wygodne słuchanie muzyki, czy oglądanie filmów. Mimo to, w jakiś dziwny sposób zapominano o bardzo istotnej kwestii, jaką jest jakość muzyki. Czy Beats Audio jest długo oczekiwanym rozwiązaniem problemu przeciętnej jakości muzyki odtwarzanej na smartfonach?

HTC-Sensation-XE-1
Kupując nowego smartfona, w zestawie praktycznie zawsze znajduje się para fabrycznych słuchawek. Prawda jest jednak taka, że ich możliwości są podobne do obiektywu typu KIT, jaki producenci dorzucają do swoich lustrzanek. Jeżeli chcemy dźwięku, w przypadku którego mamy wrażenie przestrzeni, a jednocześnie uwypuklone zostaną tony niskie, średnie i wysokie, konieczny staje się zakup odpowiednio dobrych słuchawek.

Żadną tajemnicą nie jest również to, że jakość muzyki jest również uzależniona od oprogramowania, które odpowiada za prawidłowe przetworzenie dźwięku, wykorzystując pełnie możliwości, jaka drzemie w dostępnym sprzęcie. W związku z tym bardzo istotne jest znalezienie odpowiedniego odtwarzacza, który pozwala na słuchanie muzyki w lepszej jakości.

HTC-Sensation-XE-Beats-sluchawki
Dzięki współpracy HTC i Beats Electronics użytkownik dostaje do dyspozycji nie tylko sprawdzonego i funkcjonalnego smartfona, ale również odpowiednio zaprojektowane oprogramowanie i słuchawki, których możliwości są dużo większe niż w przypadku większości zestawów słuchawkowych dorzucanych przez producentów.

Zarówno HTC Sensation XL, jak i mniejszy model XE wyposażone są w funkcję Beats Audio. Jej zadaniem jest poprawienie ogólnego zakresu dźwięku, włączając w to również głośność, która bardzo często jest powodem do narzekania ze strony użytkowników. Czy różnica faktycznie jest zauważalna? Zdecydowanie tak i jest to oczywiście kwestia zarówno słuchawek, jak i oprogramowania.

HTC-Sensation-XL-solo
Co można powiedzieć o dźwięku z perspektywy przeciętnego użytkownika? Najmocniejszą stroną Beats Audio są zdecydowanie tony niskie – muzyka, którą doskonale znamy, brzmi pełniej i znacznie „soczyściej”. Jak wygląda kwestia uwypuklenia pozostałego zakresu dźwięków? Tony wysokie również są wyraźne, nie ma więc obawy o to, że zostaną zdominowane i stłumione przez wszechobecne basy.

Problemy zaczynają się pojawiać w przypadku środkowego zakresu – tutaj mogło być nieco lepiej, jednak cały czas wrażenie jest lepsze niż w przypadku pozostałych słuchawek. Efekt współpracy Beats Audio i HTC stawia te tajwańskie smartfony zdecydowanie ponad resztą stawki, dając więcej radości ze słuchania muzyki.

HTC-Sensation-XE-zestaw
Model słuchawek Monster Beeats, jakie otrzyma użytkownik jest uzależniony od tego, którego smartfona wybierze. W przypadku HTC Sensation XE w zestawie znajdują się bardzo wygodne słuchawki dokanałowe. W zestawie z większym modelem Sensation XL użytkownik otrzyma nauszne słuchawki Beats Solo.

Z informacji, jakie padły ze strony przedstawicieli sieci Play, wynika, że najnowsze smartfony HTC nie będą dostępne w każdym salonie. Osoba zainteresowana będzie mogła zamówić sobie wybrany model przez stronę internetową Playa, a następnie urządzenie trafi w jego ręce za pośrednictwem kuriera. Na razie nie wiadomo, jak będą wyglądały ceny Sensation XE i Sensation XL.

Spośród dwóch wymienionych modeli Sensation z Beats Audio największym zainteresowaniem cieszył się model XL. Dość duże wrażenie robiła jakość zdjęć, które jest w stanie wykonać ten 4,7-calowy smartfon – w dużej mierze jest to zasługa obiektywu o przesłonie f2.2 i ogniskowej 28 mm. Dzięki specjalnemu czujnikowi BSI zdjęcia wykonywane nawet w trudnych warunkach są bardzo dobrej jakości. Równie ciekawie prezentują się opcje, które pozwalają na nagrywanie wideo slow motion, czy możliwość przeprowadzenia szybkiej edycji zdjęć, bezpośrednio po ich wykonaniu.

Z informacji, jakie padły w trakcie polskiej premiery HTC Sensation XL i Sensation XE wynika, że do końca tego roku Play będzie jedynym operatorem, w którego ofercie znajdą się te dwa smartfony – nie wiadomo jeszcze jak sytuacja będzie wyglądała w 2012 roku.

Motyw