Jak informuje serwis wiadomoscihandlowe.pl, w sklepach Media Markt mogą szykować się duże zwolnienia. Powód? Ceconomy, czyli spółka matka krajowych spółek zależnych Media-Markt Saturn, szuka oszczędności. Ostateczną decyzję w sprawie redukcji zatrudnienia m.in. w Polsce mamy poznać już w najbliższych dniach.

Duże zwolnienia w Media Markt – co wiemy na ten moment?

duże-zwolnienia-media-markt-2

Serwis wiadomoscihandlowe.pl powołuje się w swoich doniesieniach na informacje agencji DPA. Zgodnie z nimi, niemiecki detalista ma zastanawiać się nad ujednoliceniem struktury organizacyjnej całej grupy, a także nad reorganizacją sklepów. Zarządzanie placówkami ma ulec zmianie.

Wdrożenie zmian może kosztować ok. 180 mln euro, jednak roczne oszczędności z tego tytułu mogą wynieść ponad 100 mln euro. Wewnętrzne przetasowania mogą skutkować likwidacją 3,5 tysiąca etatów w krajach europejskich. O konieczności zamknięcia nierentownych placówek spółka informowała już wcześniej w komunikacie giełdowym. Jak ostatecznie zakończy się ta sprawa i czy zwolnienia w znacznym stopniu dotkną także pracowników z Polski, póki co nie wiadomo. Istnieje jednak możliwość, że decyzja w tej sprawie zostanie ogłoszona już 12 sierpnia – jesli tak się stanie, na pewno o tym poinformujemy.

Czytaj także: Play ostatecznie przejmuje Virgin Mobile Polska – wiemy, co teraz stanie się z marką „VM”

Obecnie Media Markt ma ponad 60 sklepów stacjonarnych w Polsce, prowadzi również sprzedaż przez internet. Dwa lata temu sklepy z elektroniką użytkową spod szyldu Saturn zostały przejęte przez Media Markt.

źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.