ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
play przejmuje Virgin Mobile

Play ostatecznie przejmuje Virgin Mobile Polska – wiemy, co teraz stanie się z marką „VM”

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Play ostatecznie przejmuje markę Virgin Mobile Polska – to informacja, którą fioletowy operator podał dosłownie kilka chwil temu. Już w kwietniu informowaliśmy, że Play kupuje Virgin Mobile Polska za astronomiczne pieniądze – teraz jednak ostatecznie sfinalizowano transakcję i przejęcie marki stało się faktem.

Play przejmuje Virgin Mobile Polska – oto szczegóły transakcji

play przejmuje Virgin Mobile

Spółka P4 zawarła w dniu 6 sierpnia 2020 r. Przyrzeczoną Umowę Nabycia Udziałów dotyczącą nabycia 100% udziałów w Virgin Mobile Polska Sp. z o.o. od jej wspólników i głównych inwestorów. Żeby tego dokonać, konieczne było spełnienie wszystkich warunków zawieszających z umowy przedwstępnej. Było to m.in. uzyskanie zgody antymonopolowej Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Virgin Mobile Polska to marka obecna na naszym rynku od 2012 roku. Klienci doceniają ją za konkurencyjne oferty. Virgin Mobile Polska będzie kontynuowała swoją działalność, ale już należąc do operatora sieci Play. Tym samym marka dołączy do Red Bull Mobile jako druga rozpoznawalna sieć w portfolio fioletowego operatora. Virgin Mobile jest ofertą komplementarną do oferty Play, widzimy wiele synergii, które wzmocnią obie marki na poziomie ofertowym, komunikacyjnym i dystrybucyjnym – komentuje Jean Marc Harion, CEO Play i wyjaśnia, że Play planuje w dalszym ciągu rozwijać markę Virgin Mobile Polska i zwiększać jej udziały rynkowe zarówno w segmencie ofert na kartę, jak i abonamentowych.

Czytaj także: Zatruty kielich – Bill Gates ostrożnie patrzy na umowę Microsoftu z TikTokiem

W dniu zamknięcia transakcji nastąpiła zapłata za udziały Virgin Mobile Polska. Cena nabycia 100% udziałów to 13,4 mln euro (59 mln zł). Play sfinansowało transakcję, korzystając ze środków własnych oraz dostępnego finansowania zewnętrznego.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy