Sukces Pixel 4a wcale nie był taki oczywisty. Google dość długo zwlekało z premierą urządzenia, która ciągle była przekładana z różnego rodzaju powodów. Kiedy w końcu sprzęt zaprezentowano, okazało się, że to może być prawdziwy hit sprzedażowy. Głównie z powodu niskiej ceny, która w Stanach Zjednoczonych faktycznie zaskoczyła. Czy to znak, że brakuje nam kompaktowych telefonów?

Sukces Pixel 4a

Sukces Pixel 4a
Fot. Pixel 4a

Największym minusem Pixela jest to, że… nie kupimy go oficjalnie w Polsce. Owszem, da się go kupić w niektórych sklepach internetowych, ale cena jest odpowiednio wyższa, niż wtedy, kiedy sprzęt pochodzi bezpośrednio od producenta. Widać to na przykładzie poprzedniego modelu z tej półki cenowej. Pixel 3a kosztuje 399 dolarów, czyli około 1500 złotych, a w Polsce kupimy go za 2 299 złotych. Jasne, trzeba do amerykańskiej ceny doliczyć podatki, marże i tak dalej, ale to sprawia, że z wyjątkowo interesującego sprzętu, Pixel zmienia się w ten nieopłacalny. W Niemczech poprzednia generacja kosztowała 399 euro, czyli około 1750 złotych.

Ile będzie kosztował Pixel 4a w Polsce?

Nowy Pixel 4a jest tańszy, bo jego cena to 349 dolarów, więc mniej więcej 1310 złotych. Jeżeli cena w euro pozostanie na tym samym poziomie, sprzęt będzie kosztował około 1550 złotych. Ile może kosztować w Polsce? Jeżeli zostanie zastosowany taki sam przelicznik, jak przy okazji Pixel 3a, to możemy spokojnie założyć, że Pixel 4a będzie kosztował u nas około 2000 złotych. Może nawet więcej. W tej cenie może być już o wiele mniej atrakcyjny dla klientów, bo w naszym kraju to dalej sprzęt, któremu daleko do popularności.

Zobacz też: Ile zapłacisz za smartfona – wejdź i daj nam znać.

Nie zmienia to jednak tego, że sukces Pixel 4a jest niezaprzeczalny. Telefon sprzedaje się w Stanach Zjednoczonych rewelacyjnie, bo zaledwie kilka dni po premierze, zaczyna go brakować na Amazonie. I mówimy tutaj o urządzeniu, które nie jest przypisane do żadnego operatora komórkowego. Widać więc, że ludziom brakuje podobnych rozwiązań. Mniejszych, ale z dobrą specyfikacją i przede wszystkim w dobrej cenie.

Źródło: Google / XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.