ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Płatności w Markecie za pomocą PayPal?

Autor: Mateusz Gryc Kategoria: Newsy
paypal-post-img-510x194

Jedną z bardzo często wymienianych wad sklepów z aplikacjami mobilnymi jak Android Market czy Apple App Store jest ograniczenie możliwości zapłacenia za treści tylko do jednego sposobu – przelewu błyskawicznego za pomocą karty kredytowej/płatniczej. Wymaga to niestety od użytkownika posiadania karty umożliwiającej płatności w internecie i podpięcia jej na stałe do konta w sklepie. Wszystko wskazuje jednak na to, że w Markecie pojawi się nowa możliwość płatności – PayPal.

PayPal to jeden z najpopularniejszych pośredników płatności sieciowych. Główną zaletą serwisu jest to, że możemy albo podpiąć kartę płatnicza do konta i umożliwić PayPalowi pobieranie z niej opłat automatycznie albo, co ważniejsze, doładowywać konto klasycznym przelewem i płacić bez konieczności posiadania odpowiedniej karty.

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo w ten sposób będziemy mogli zapłacić za zakupy w Markecie – redaktorzy AndroidGuys w kodzie nowej aplikacji Marketu (3.3.11) znaleźli fragmenty sugerujące współpracę programu z kontem PayPal.

paypalmarket

Więcej szczegółów niestety jak na razie nie znamy. Czy waszym zdaniem wykorzystanie jako pośrednika tego popularnego serwisu przez Google to próba zwiększenia ilości pobrań płatnych aplikacji? I czy będziecie z tego korzystać? A może wolelibyście płatności SMSami lub dodaniem opłaty do rachunku telefonicznego? 

źródło: pocketnow.com 

Sprawdź najnowsze wpisy