Motorola XOOM 2 i XOOM 2 Media Edition – oficjalnie

3 minuty czytania
Komentarze

xoom-2

Cichaczem i bez żadnej większej konferencji prasowej (jaka towarzyszyła niedawnej prezentacji modelu RAZR) Motorola potwierdziła gotowość do sprzedaży następcy, a właściwie następców pierwszego tabletu z Androidem 3 – modelu XOOM.

Potwierdziły się właściwie wszystkie plotki, które od pewnego czasu krążyły po sieci, w tym ta najciekawsza – nowy XOOM będzie dostępny w dwóch wersjach: standardowej i Media Edition.

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną obie wersje właściwie się nie różnią. Sercem obydwu tabletów jest 1.2GHz, dwurdzeniowy procesor OMAP, który wg producenta ma zapewnić 20% większą wydajność niż poprzednik. Dodatkowo oba urządzenia wyposażone będą w 1GB pamięci RAM, 16GB pamięci wewnętrznej (prawdopodobnie poźniej zostaną wprowadzone modele z większą ilością pamięci) i dwie kamery (tylna 5Mpx doświetlana lampą LED i przednia 1.3 Mpx).

Ekrany urządzeń chronione są za pomocą Gorilla Glass, zaś całość konstrukcji zbudowana jest (podobnie jak RAZR) w technologii Splashguard, która ma zapewnić ochronę przed „zalaniem”. Oczywiście nie oznacza to, że tablety są wodoodporne, ale mają zapewniać większą odporność w trakcie np. pracy w deszczu lub w wypadku wylania cieczy na tablet niż konkurencyjne konstrukcje. W niedługim czasie możemy zapewne spodziewać się testów tej technologii przeprowadzonej przez niezależne serwisy.

Niestety urządzenia w momencie premiery będą pracowały na Androidzie 3.2, ale Motorola zapewnia o aktualizacji do Ice Cream Sandwich „wkrótce”. System, w przeciwieństwie do XOOMa 1 jest delikatnie zmodyfikowany.

xoom2_se

Na ogólnej specyfikacji technicznej kończą się podobieństwa. Standardowy XOOM 2 posiada ekran o przekątnej 10.1 cali, dokładniej takiej samej wielkości jak jego poprzednik. Ma on jednak oferować o wiele lepszą jakość obrazu, szczególnie w kwestii oddawania barw. Urządzenie odznacza się nową bryłą o ściętych rogach i odświeżonym designem, nawiązującym do Motoroli RAZR (czy to zabieg zabezpieczający przed pozwami Apple? Jak uważacie?), jest cieńsze i lżejsze o 100g od poprzednika. Dokładne wymiary to 253.9 mm x 173.6 mm x 8.8 mm przy wadze 599g.

XOOM 2 to tablet delikatnie kierowany do biznesu. Świadczyć ma o tym preinstalowane oprogramowanie jak QuickOffice HD czy Evernote oraz opcjonalny gadżet – rysik. Nie będzie on tak bardzo funkcjonalny jak w HTC Flyer, ale modyfikacje systemu wykonane przez Motorolę umożliwią np. szybkie przygotowanie notatki w Evernote.

xoom2_me

XOOM 2 Media Edition z kolei posiada 8.2 calowy ekran HD i jest odrobinę grubszy od wersji standardowej (wymiary: 139 mm x 216 mm x 8.99 mm waga: 386g). Model ten, jak sama nazwa wskazuje ma być urządzeniem głównie skierowanym na rozrywkę i konsumpcję multimediów. Design podobny do większego brata został zoptymalizowany pod kątem wygody trzymania, sam tablet zaprojektowany jest do używania pionowego (tablety z Androidem rzadko kiedy są projektowane w ten sposób).

Motorola chwali się zastosowaniem dużo lepszych podzespołów odpowiadających za odtwarzanie muzyki, w tym zamontowaniem w XOOMie ME pełnoprawnego subwoofera. Z aplikacji standardowych warto wymienić Twonky, program umożliwiający streamowanie treści do urządzeń zdogdnych z Airplay, UPnP i DLNA. Oba XOOMy będą także w pełni wykorzystywać MotoCast, nową usługę streamingu pomiędzy sprzętem Motoroli.

Oto pierwsza reklama tabletów:

Szczęściarze z Engadget, którzy mogą już pobawić się nowościami Motoroli również przygotowali krótkie filmy prezentujące oba urządzenia:

Tablety mają być dostępne w Wielkiej Brytanii i Irlandii jeszcze w listopadzie, w cenach 325 funtów za XOOMa 2 i 299 za wersję Media Edition (odpowiednio ok. 1640 i 1500 zł.). Jest to cena niezwykle niska, zważywszy na to, że pierwszy XOOM w momencie premiery kosztował 450 funtów (2270zł), obecnie kosztuje 270 funtów. Na początku dostępne mają być tylko wersje WiFi, o dostępności wersji z modemami nic nie wiadomo.

xoom2_real

Co myślicie o następcach XOOMa? Mają szanse na sukces? Czy podział na wersje standardowo-biznesową i bardziej do zabawy był dobrym posunięciem? Zapraszamy do dyskusji o XOOMach 2 w komentarzach!

źródło: engadget.com 

Motyw