Mimo że GG, znane lepiej jako Gadu-Gadu lata swojej świetności ma juz za sobą, to wciąż dysponuje rzeszą wiernych użytkowników. Cyberprzestępcy najwidoczniej postanowili się zwrócić także w ich stronę, aby wyłudzić ich dane osobowe. Co prawda firma nie powołuje się na żadne przypadki ataków. Jednak rozsyła ona na komunikator ostrzeżenia dotyczące prób podszywania się pod administrację, które mogą mieć na celu wyłudzenie danych do logowania.

Gadu-Gadu ostrzega przed oszustami

Gadu-Gadu ostrzega przed oszustami

Użytkownicy komunikatora zaczęli otrzymywać wiadomość o następującej treści:

Nie daj się nabrać! Pamiętaj, że nikt i nigdy nie ma prawa poprosić Cię o dane do logowania do komunikatora GG. Każda prośba o podanie hasła ZAWSZE oznacza próbę wyłudzenia poufnych danych.
Dla zwiększenia Twojego bezpieczeństwa, numery, z których możemy się z Tobą kontaktować (tj. 10, 30, 60, 250, 260, 300, 800) oznaczyliśmy jako konta firmowe. Możesz je dodać na listę swoich kontaktów i nadać im charakterystyczną dla Ciebie nazwę. Dzięki temu łatwo odróżnisz wiadomości z kont podszywających się pod administrację GG.
Prosimy, zachowaj czujność! Zgłaszaj nam konta, które podszywają się pod GG.
Jeśli podałeś komuś Twoje hasło, natychmiast je zmień!

Dziękujemy, że z nami Jesteś. Twoje GG

Zobacz też: Z tym powerbankiem ładowarka staje się zbędna – sam również jej nie potrzebuje

Jak można z niego odczytać, problem już istnieje. W końcu w innym przypadku serwis nie prosiłby o zgłaszanie oszustów. Atak na Gadu-Gadu jest czymś, czego raczej nikt by się nie spodziewał w 2020 roku. Możliwe, że właśnie takim torem myślenia poszli cyberprzestępcy, obierając ten komunikator za swój cel. Tej wąskiej grupie użytkowników GG, do której sam z resztą należę, nie pozostaje nic innego jak zachować czujność i postępować zgodnie z instrukcjami.

Źródło: GG

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.