Gadu-Gadu ostrzega przed oszustami

Gadu-Guadu ostrzega przed oszustami! Uważaj na to, kto do Ciebie pisze!

Newsy

Mimo że GG, znane lepiej jako Gadu-Gadu lata swojej świetności ma juz za sobą, to wciąż dysponuje rzeszą wiernych użytkowników. Cyberprzestępcy najwidoczniej postanowili się zwrócić także w ich stronę, aby wyłudzić ich dane osobowe. Co prawda firma nie powołuje się na żadne przypadki ataków. Jednak rozsyła ona na komunikator ostrzeżenia dotyczące prób podszywania się pod administrację, które mogą mieć na celu wyłudzenie danych do logowania.

Gadu-Gadu ostrzega przed oszustami

Gadu-Gadu ostrzega przed oszustami

Użytkownicy komunikatora zaczęli otrzymywać wiadomość o następującej treści:

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Nie daj się nabrać! Pamiętaj, że nikt i nigdy nie ma prawa poprosić Cię o dane do logowania do komunikatora GG. Każda prośba o podanie hasła ZAWSZE oznacza próbę wyłudzenia poufnych danych.
Dla zwiększenia Twojego bezpieczeństwa, numery, z których możemy się z Tobą kontaktować (tj. 10, 30, 60, 250, 260, 300, 800) oznaczyliśmy jako konta firmowe. Możesz je dodać na listę swoich kontaktów i nadać im charakterystyczną dla Ciebie nazwę. Dzięki temu łatwo odróżnisz wiadomości z kont podszywających się pod administrację GG.
Prosimy, zachowaj czujność! Zgłaszaj nam konta, które podszywają się pod GG.
Jeśli podałeś komuś Twoje hasło, natychmiast je zmień!

Dziękujemy, że z nami Jesteś. Twoje GG

Zobacz też: Z tym powerbankiem ładowarka staje się zbędna – sam również jej nie potrzebuje

Jak można z niego odczytać, problem już istnieje. W końcu w innym przypadku serwis nie prosiłby o zgłaszanie oszustów. Atak na Gadu-Gadu jest czymś, czego raczej nikt by się nie spodziewał w 2020 roku. Możliwe, że właśnie takim torem myślenia poszli cyberprzestępcy, obierając ten komunikator za swój cel. Tej wąskiej grupie użytkowników GG, do której sam z resztą należę, nie pozostaje nic innego jak zachować czujność i postępować zgodnie z instrukcjami.

Źródło: GG


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x