samsung bixby przycisk klawisz

Asystent Google przed Bixby na smartfonach Samsunga – podobno trwają negocjacje

1 minuta czytania
Komentarze

Samsung jest największą firmą produkującą smartfony na świecie. Gigant króluje na wielu rynkach, będąc niesamowicie popularnym także w Polsce. Od dłuższego czasu na urządzeniach producenta można znaleźć jego własnego asystenta głosowego o wdzięcznej nazwie Bixby. Niewykluczone jednak, że już wkrótce Bixby odejdzie w cień, ustępując Asystentowi Google.

Asystent Google z większą widocznością na smartfonach Samsunga

Bixby

Bixby nie cieszy się zbyt dużą popularnością, żeby nie powiedzieć, że żadnym (przynajmniej w Polsce). Zainteresowanie Asystentem Google jest oczywiście dużo większe, ale dla giganta z Mountain View najwyraźniej wciąż za małe. Najnowsze doniesienia Bloomberga zdradzają, że Google rozmawia już z Samsungiem na temat zwiększenia widoczności Asystenta Google i Sklepu Play na jego smartfonach. Jak powszechnie wiadomo, koreański producent ma także swój własny sklep z aplikacjami (Galaxy Store), a w wielu modelach montuje ponadto specjalny przycisk umożliwiający łatwe wywołanie Bixby.

Zobacz także: Zmiana planów względem targów CES 2021 – upada ostatni bastion normalności

Niewykluczone więc, że wkrótce wspominany przycisk będzie uruchamiał Asystenta Google. Według Bloomberga, Google chce promować swoje produkty ponad autorskimi alternatywami Samsunga. Z punktu widzenia firmy ma to sens, jednak na razie nie wiadomo, czy Koreańczycy przystaną na propozycję Amerykanów. Jeśli Samsung się zgodzi, to Google oczywiście będzie musiało słono zapłacić. W grę mogą wchodzić miliardy dolarów.

Źródło: The Verge

Motyw