Garmin Pay w Banku Pekao

Garmin Pay w Banku Pekao z nową kartą – zmiany, które cieszą

2 minuty czytania
Komentarze

Garmin Pay w Banku Pekao doczeka się rozszerzenia o możliwość podpięcia nowej karty do wirtualnego portfela. To samo czeka użytkowników Fitbit Pay, a niedługo także i użytkowników smartfonów. Płatności mobilne zyskują coraz większą popularność, co chyba już nikogo nie dziwi, a banki muszą się do tego przyzwyczaić. Szkoda, że nie dzieje się to odrobinę szybciej.

Garmin Pay w Banku Pekao

Garmin Pay w Banku Pekao
Fot. Bank Pekao S.A.

Do tej pory, osoby, które chciały korzystać z Fitbit Pay oraz Garmin Pay w Banku Pekao, mogły podpiąć tylko kartę MasterCard. Teraz się to zmienia, bo banku udostępnił dla swoich klientów możliwość podpięcia debetowej karty Visa (Visa Debit Gold i Visa Business Debit). Obecnie to coś, co dostępne będzie dla dwóch wyżej wymienionych metod płatności, ale niedługo taka możliwość ma pojawić się także w Apple Pay. To zostało udostępnione klientom banku jeszcze w 2018 roku, ale dalej nie ma możliwości korzystania z Google Pay. Mimo wszystko dobrze, że pojawi się możliwość, by podpiąć kartę Visa, bo tym samym większa liczba klientów będzie mogła skorzystać z rozwiązania.

Posiadając telefon lub zegarek, można płacić dosłownie jednym ruchem ręki, przykładając urządzenie do terminala. Coraz więcej klientów przekonuje się do tego rodzaju nowoczesnych rozwiązań, ze względu na bezpieczeństwo, komfort i szybkość. Rozszerzamy możliwość podpięcia do wirtualnych portfeli kart Visa, ponieważ zależy nam, aby jak najwięcej posiadaczy „plastików”, niezależnie od systemu płatniczego, miało dostęp do cyfrowych płatności – mówi Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao S.A.

Zobacz też: Bank Peako dołącza do AppGallery.

Polacy coraz chętniej płacą mobilnie, ponieważ zyskują w ten sposób szybki i wygodny dostęp do pieniędzy, nawet gdy nie mają przy sobie portfela. Innym powodem, który skłania konsumentów do korzystania z telefonu bądź zegarka do płacenia jest bezpieczeństwo transakcji. Na urządzeniach mobilnych z funkcją płatności nie są bowiem przechowywane żadne wrażliwe dane karty. Ponadto każda płatność dokonana za pomocą smartfona bądź smartwatcha jest chroniona kilkoma warstwami zabezpieczeń, również biometrycznymi. Visa stale rozwija technologie weryfikacji i uwierzytelniania każdej płatności, jednocześnie zapewniając konsumentom maksymalną szybkość i wygodę dokonywania transakcji – mówi Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce.

Źródło: Bank Peako

Motyw