ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

ASUS pokazuje światu nowego Transformera

Autor: Mariusz Urban Kategoria: Newsy
transformer2 _1_

Całkiem niedawno świat obiegł krótki filmik zapowiadający następcę niezwykle popularnego tabletu ASUS Transformer. Swój sukces zawdzięczał on solidnemu wykonaniu, stabilnemu oprogramowaniu i możliwości zakupu dodatkowej stacji dokującej. Jego następca będzie kontynuował tradycję i powinien okazać się równie udanym tabletem.

ASUS Transformer Prime, bo tak brzmi jego nazwa, wyróżni się obecnością najnowszego, czterordzeniowego procesora NVIDII, znanego zarówno jako Tegra3 oraz Kal-El. Powinien on zagwarantować spory przyrost mocy w stosunku do oryginału i w momencie premiery być najmocniejszym ze wszystkich dostępnych urządzeń wyposażonych w system Android. Jeżeli już zahaczyliśmy o kwestię oprogramowania to należy zaznaczyć, że producent jasno nie określił, czy na pokładzie nowego Transformera znajdziemy Honeycomb czy IceCream Sandwich, jednak wiele źródeł skłania się raczej ku tej drugiej opcji, co jeszcze bardziej zwiększa atrakcyjność produktu. Nowy tablet będzie wykonany prawdopodobnie z aluminium, a jego grubość to tylko 8.3 mm. Mimo to ujrzymy kilka portów, które zawsze są bardzo przydatne: mini HDMI, USB oraz slot kart pamięci.

Oficjalna premiera będzie miała miejsce już w przyszłym miesiącu i postaramy się na bieżąco informować o wszelkich doniesieniach na temat Transformera Prime. Jakie są Wasze pierwsze opinie na temat nowego tabletu – czy ma on szansę powielić sukces poprzednika?

 

transformer2 _2_

 

źródło: androidandme.com

Sprawdź najnowsze wpisy