ASUS-Eee-Pad-Slider-bialy

Najnowszym tabletem w rodzinie Asusa jest Slider, który wzbudzał bardzo duże zainteresowanie wśród osób narzekających na mało komfortowy sposób wprowadzania tekstu w porównaniu np. do netbooków. Tajwański producent wprowadził do sprzedaży jeszcze jeden wariant Slidera.

Eee Pad Slider jest drugim modelem tabletu Asusa z systemem Honeycomb, który w ostatnich miesiącach trafił do sprzedaży. Początkowo urządzenie to miało znaleźć się w sklepach razem z Transformerem, jednak z powodu napotkanych problemów, premiera została przesunięta o kilka miesięcy.

Slider wzbudzał zainteresowanie przede wszystkim z powodu wysuwanej pełnowymiarowej klawiatury. Rozwiązanie to sprawiało, że rozwiązany został najpoważniejszym problemem z jakim miały do czynienia osoby rozważające zakup tabletu z systemem Android.

ASUS-Eee-Pad-Slider-bialy-tyl

Konfiguracja sprzętowa Slidera wygląda bardzo podobnie do Transformera. Ekran IPS ma przekątną 10.1 cala i rozdzielczość 1280 x 800 pikseli. Producent zdecydował się na wykorzystanie dwurdzeniowego procesora taktowanego z częstotliwością 1 GHz, bazującego na układzie Nvidia Tegra 2. Pojemność pamięci RAM wynosi 1 GB.

Asus zadbał również o zastosowanie aparatu z matrycą 5 Mpx i kamery 1.2 Mpx, która została zlokalizowana w przedniej części obudowy. Tablet wyposażony jest również w port USB 2.0, wyjście mini-HDMI i czytnik kart microSD.

Do tej pory tablet dostępny był wyłącznie w czarnym kolorze. Użytkownicy, którym nie odpowiadała zastosowana kolorystyka, mogą być zainteresowani nową – białą – wersją Slidera. O ile kolorystyka ta może się podobać w przypadku tylnej części obudowy, to połączenie z ciemnym kolorem klawiatury wydaje się raczej mało atrakcyjnie.

Nowa wersja kolorystyczna Asusa Eee Pad Slidera została wyceniona na 479 dolarów. Aktualnie jest ona dostępna w amerykańskiej wersji sklepu internetowego Amazon. Polscy użytkownicy nadal czekają na moment, aż urządzenie to wreszcie trafi do oficjalnej sprzedaży. Na tę chwilę nie mamy dostępu ani do ciemnej wersji Slidera, ani tym bardziej do białej.

źródło: netbooknews

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula