Motorola Xoom pierwszym tabletem z Androidem Ice Cream Sandwich

2 minuty czytania
Komentarze

Motorola-XOOM-2-ICS
Bez wątpienia najbliższe dni upłyną pod znakiem wiadomości dotyczących Androida Ice Cream Sandwich. Spora część osób z pewnością zastanawia się, jak będzie wyglądała kwestia ewentualnych aktualizacji Androida do najnowszej wersji.

Największą niewiadomą nadal pozostaje to, które tablety z już dostępnych na rynku otrzymają aktualizację z Androida Honeycomb do Ice Cream Sandwich. Dużo mówiło się również o tym, że przy okazji premiery nowego systemu zadebiutuje nie tylko Nexus Prime, ale również zupełnie nowy tablet i to właśnie jemu miałoby przypaść pierwszeństwo.

Jeżeli jednak okazałoby się, że żaden nowy tablet nie pojawi się, to największe szanse na otrzymanie aktualizacji do ICS (jako pierwszy tablet) ma Motorola Xoom. Dlaczego? Przede wszystkim, urządzenie to zostało zaprojektowane przy współpracy i pomocy ze strony Google, co miało dać efekt pod postacią najlepszego tabletu z Androidem.

Kolejną bardzo istotną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę jest przejęcie Motoroli Mobility przez Google. Koncern z Mountain View w ten sposób znacząco zwiększył swoje możliwości w przypadku urządzeń mobilnych, uniezależniając się. Z czasem na rynek trafią również dwa nowe modele tabletu Motoroli – Xoom 2 i Xoom 2 Media Edition.

Z cała pewnością posiadacze pozostałych modeli zastanawiają się, czy ich urządzenia otrzymają tę bardzo ważną aktualizację. Niemal pewne jest to, że dostęp do Androida ICS otrzymają Samsung Galaxy Tab 10.1, Asus Eee Pad Transformer / Slider i Sony Tablet S, a więc większość dostępnych urządzeń z Honeycombem.

Taka decyzja wydaje się naturalna z prostego powodu – większość tabletów jest stosunkowo nowa, a pozostawienie urządzeń bez możliwości aktualizacji do Androida ICS z całą pewnością przyczyniłaby się do podważenia zaufania zarówno do producentów sprzętu, jak i samego koncernu Google.

Więcej szczegółowych informacji związanych z aktualizacjami poszczególnych tabletów do Androida Ice Cream Sandwich możemy spodziewać się w ciągu najbliższych tygodni. Producentom będzie zależało na możliwie jak najszybszym rozwianiu wszelkich wątpliwości, dzięki czemu powinno się udać utrzymać aktualny poziom sprzedaży tabletów, do momentu aż pojawią się kolejne generacje wspomnianych wcześniej urządzeń.

źródło: fudzilla

Motyw