Paczkomaty InPost to istna rewolucja, jeśli chodzi o przesyłki w kraju. Dzięki nim nie musimy już brać wolnego dnia i liczyć na to, że kurier wyrobi się z przesyłką na określoną godzinę, albo przynajmniej określony dzień. Oczywiście nie krytykuję tu ich. Zdaję sobie sprawę, że umówienie się z tak wielką grupą osób na odbiór przesyłki danego dnia jest niezwykle trudne i często jedna osoba może zepsuć cały plan dnia. Po prostu korzystanie z ich usług zwyczajnie bywa męczące.

InPost postawił 7000 Paczkomatów

InPost postawił 7000 Paczkomatów

Dzięki Paczkomatom wszystko się zmieniło. Możemy odebrać przesyłkę o dowolnej porze dnia i nocy i to bez stania w kolejkach. No dobrze, ten ostatni aspekt zawdzięczamy nie tyle samym Paczkomatom, ile genialnej aplikacji InPostu, która umożliwia otworzenie skrzynki bezpośrednio z poziomu smartfona. Bez zbliżania się do terminala. Firma ma właśnie kolejny powód do świętowania. Właśnie postawiła siedmiotysięczny Paczkomat. Ten znalazł się w Poznaniu. Nie jest to oczywiście ostatnie słowo firmy w tej kwestii.

Zobacz też: Premiera nowych procesorów AMD – oto Ryzen 3600XT, 3800XT i 3900XT

Warto tu przytoczyć słowa Rafała Brzoski, założyciela i prezesa InPost:

Kolejny Paczkomat o okrągłej liczbie to dla nas małe InPostowe święto. Maszyna ta stanęła w jednym z największych miast w Polsce w Poznaniu, przy ul. Doliny 11. Rozbudowa sieci Paczkomatów odbywa się w niemal ekspresowym tempie – tylko w tym roku postawiliśmy już blisko 700 nowych maszyn. Wolumeny obsługiwanych przez nas przesyłek rosną skokowo, a olbrzymie zapotrzebowanie na usługi bezkontaktowe tylko zwiększa liczbę naszych klientów i potrzebę rozbudowy sieci o nowe lokalizacje. Bez względu na wielkość miejscowości, chcemy być tam, gdzie są nasi klienci. Popularność Paczkomatów zarówno w dużych miastach, jak i w tych całkiem małych nie zaskakuje. Aż 80% kupujących w Internecie deklaruje, że najczęściej odbierają paczki w Paczkomatach. Wynik ten oznacza, że maszyny InPost są najczęściej wybieraną formą odbioru przesyłek z e-sklepów przez Polaków. Ogromnie dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzacie.

Od siebie dodam, że sam pochodzę ze wsi i kiedy po raz ostatni odwiedzałem rodzinne strony, to zaskoczył mnie widok Paczkomatu w centrum gminy.

Źródło: InPost

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.