AMD to bardzo duża firma, której „konikiem” są procesory przeznaczone dla komputerów osobistych. Producent regularnie wydaje na rynek nowe podzespoły, czego doskonałym przykładem są trzy układy, które zostały dzisiaj oficjalnie zaprezentowana. Ryzen 3600XT, 3800XT i 3900XT to dobre procesory, ale na dobrą sprawę nie różnią się za bardzo od swoich poprzedników.

Premiera procesorów AMD Ryzen 3600XT, 3800XT i 3900XT

AMD Ryzen

Procesory Ryzen 3600XT, 3800XT i 3900XT ujrzały dziś światło dzienne. Układy są następcami Ryzena 3600X, 3800X i 3900X, a jedyną widoczną pomiędzy nimi różnicą jest w zasadzie wyższe taktowanie zegarów w trybie Boost – pierwsze dwa są szybsze o 100 Mhz, a ostatni o 200 Mhz. Jeśli te zmiany wydają się wam mało ciekawe, to cóż – macie racje. Nowe Ryzeny są jedynie niewielką ewolucją względem poprzedników i sprawiają wrażenie, że zostały wydane tylko po to, by było czym zapchac dziurę.

Zobacz także: Oto rozszerzenie do Google Chrome, które pozwala tworzyć linki do fragmentów tekstu na stronach internetowych

Z uwagi na fakt, że mamy do czynienia z nowymi procesorami, nie zostały jeszcze przeprowadzone żadne testy wydajności, z którymi można by się zapoznać. Niemniej jednak nie ma co liczyć na ogromne wzrosty względem poprzednich modeli. Podobnie jak ogólna wydajność Ryzenów 3600XT, 3800XT i 3900XT, ich potencjał na podkręcanie na razie pozostaje wielką niewiadomą. Co ciekawe, zaprezentowane dzisiaj procesory są już dostępne w niektórych sklepach. Ich ceny prezentują się następująco:

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.