Błyskawiczne ładowanie baterii na ratunek smartfonom

Newsy

nttdocomo10minbattery-lead-550x366

Co jest największą wadą obecnych smartfonów? Jesteśmy pewni, że duża część z was na to pytanie odpowiedziała „krótki czas pracy na baterii”. Nic dziwnego, najnowsze smartfony jeszcze wytrzymują pełen dzień (nie zawsze) pracy na baterii, ale biorąc pod uwagę szybki rozwój procesorów oraz stabilizację na rynku baterii za kilka miesięcy może już nie być tak kolorowo. Co prawda Tegra 3 ma zmniejszyć wydatek energetyczny, chociaż czas pokaże na ile to się sprawdzi.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

NTT DoCoMo nie chce czekać i zaprezentowała swój pomysł na walkę z prądożernymi urządzeniami – krótki czas ładowania baterii. Krótki, to znaczy 10 min. W Japonii zaprezentowano technologię, która na razie przechodzi fazę testów. Póki co, wymaga ona dodatkowej niewielkiej ‚stacji ładującej’, ale dla wspomnianych osiągów, jesteśmy w stanie pójść na kompromis.

Przedstawiono sprzęt współpracujący z tylko jednym telefonem – NEC Medias. Oczywiście Japończycy nie chcą się skupiać na jednym modelu. Nie wiadomo niestety kiedy pomysł zostanie wcielony w życie, rzecznik prasowy stwierdził, że „najszybciej jak to możliwe”. W Azji może to oznaczać tylko kilka miesięcy, więc czekamy z niecierpliwością.

Wyobraźcie sobie: telefon błaga o naładowanie, idziemy do kawiarni na 10 min i sprawa załatwiona. Chociaż kto wie, możliwe że za kilka lat już standardem będą baterie napędzane energią jądrową…

źródło: engadget.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x