ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sony Ericsson wspiera deweloperów

Autor: Michał Brzeziński Kategoria: Newsy
SE-karl-johan_dahlstrom_custom_rom

Sony Ericsson niedawno ogłosił, że nabywcy telefonów z serii Xperia z 2011 roku będą mieli możliwość odblokowania bootloaderów. To był duży ukłon w stronę deweloperów, ale na tym wsparcie szwedzko-japońskiego koncernu się nie kończy.

Od teraz oficjalnie wspierany będzie zespół FreeXperia, który znany jest ze stowrzenia własnej wersji Cyanogenmoda oraz portowania ich na wiele urządzeń z serii Xperia. Sony Ericsson stwierdził, że wie jak ważna dla wielu osób jest otwartość systemu oraz możliwość wgrywania niestandardowych ROM-ów. Pomimo że producent nie wspiera niektórych działań niezależnych deweloperów, to rozumie jak działa ekosystem Androida.

Członkowi FreeXperii otrzymają potrzebne know-how, a także około 20 telefonów, aby przyśpieszyć rozwój ich projektu. Producent dostarcza im potrzebne pliki, np. binaria kamery oraz wyjaśnia ich wątpliwości. Sony Ericsson jest pod wrażeniem pasji, z jaką produkują oni nowe ROM-y, ale także chciałby się nauczyć od nich paru ciekawych rzeczy. Jeśli ta dwustronna współpraca będzie wyglądała tak pięknie, jak jest to tutaj opisane, wróżymy jej duży sukces.

W tym tygodniu dowiedzielismy się także, że 10 nowych modeli z serii Xperia będzie oficjalnie wspierana przez Cyanogenmoda. Wydarzenia szybko się rozwijają i wygląda na to, że posiadacze telefonów od Sony Ericssona mają coraz więcej powodów do dumy. Do tej pory producent był znany z blokowania swoich urządzeń oraz utrudniania pracy deweloperów, ale jak widać, zmienił swoje podejście o 180 stopni. Nam taka decyzja bardzo się podoba, dla wielu osób otwartość jest ważnym czynnikiem przy wyborze nowego smartfona. Miejmy nadzieje, że wszyscy producenci pójdą w tym kierunku.

źródło: phandroid.com

Sprawdź najnowsze wpisy