iphone 11 zielona poswiata wyswietlacz

Użytkownicy iPhone’ów 11 zgłaszają problem z zieloną poświatą – Apple już zna problem?

2 minuty czytania
Komentarze

Dążenie do ideałów, tak zwane dokręcanie śruby sprawia, że czasami nieopatrznie pojawiają się niespodziewane problemy. Co jakiś czas słyszymy, że wyświetlacze różnych smartfonów witają się z użytkownikami zielonymi poświatami. Taką przypadłość zaliczył już niemalże każdy producent urządzeń mobilnych. Tym razem padło na Apple. Użytkownicy najnowszej generacji iPhone’ów skarżą się na coraz częściej występujący efekt zielonej poświaty. Wraz z przybywającą liczbą zgłoszeń, kolejne urządzenia zdają się pokazywać z podobnym problemem.

Zielona poświata na wyświetlaczach iPhone’ów 11 – Apple prawdopodobnie szykuje już poprawkę

iphone 11 pro max x xs zielona poswiata wyswietlacz

Jak sami możecie zobaczyć powyżej, ewidentnie widać, że problem istnieje. W głównej mierze tyczy się on wszystkich iPhone’ów 11. Początkowo podejrzewano, że problem związany jest bezpośrednio z wyświetlaczami OLED, gdy w głównej mierze zgłoszenia pochodziły od użytkowników modeli Pro i Pro Max, a także Xs oraz X. Jednak do gry dołączyły właśnie zwykłe iPhone’y 11, które prezentują obraz na panelu IPS LCD. Tym sposobem wspólnym mianownikiem okazuje się oprogramowanie. Wszystkie wydania od iOS 13.4.1 do 13.5.1 zdają się mieć tę przypadłość. Jednak zielona poświata na wyświetlaczach nie występuje u użytkowników, którzy zdecydowali się zainstalować iOS 13.5.5, który aktualnie jest w trakcie testów. Tym sposobem niewykluczone, że Apple wcześniej namierzyło problem i go rozwiąże w kolejnej aktualizacji.

Zobacz też: Ciemny motyw na Facebooku już bliżej niż dalej! Przy okazji pojawiają się inne zmiany.

Obecność zielonej poświaty na wyświetlaczach iPhone’ów najczęściej uwidacznia się tuż po odblokowaniu urządzenia. Dodatkowo cechą wspólną jest włączenie trybu ciemnego oraz trybu Night Shift. O ile Apple nie wydało żadnego oświadczenia w tej sprawie i zapewne nie wyda, tak można być pewnym, że gdyby był to problem techniczny, to zostałaby ogłoszona akcja naprawcza.

Źródło: MacRumors

Motyw