Android Wear będzie kompatybilny z iOS?

Kacper Bąk Newsy 2014-10-24

android wear reklama commercials google moto 360

Android Wear staje się coraz popularniejszy i nie wykluczone, że już niedługo zostanie wiodącą i najważniejszą platformą dla smart zegarków. Co ciekawe, możliwe, że będzie miał szansę zawalczyć ze swoim głównym konkurentem z Apple także o użytkowników iPhone’ów.

Huffington Post UK w związku z planowaną premierą zegarka od Microsoftu, który ma być kompatybilny zarówno z Androidem jak i iOS wzięło na spytki Jeffa Changa – managera odpowiedzialnego w Google za Android Wear. Podczas rozmowy Chang wprost stwierdził, że wyszukiwarkowy gigant nie wyklucza sprawienia by smartwatche z zielonym robotem mogły pracować z iPhone’em. Twierdzi, że zespół zawsze jest szczęśliwy kiedy może dostarczyć swoje produkty nowej grupie odbiorców, więc poważnie rozważają taką możliwość. Oczywiście występują pewne problemy techniczne, nie wszystko zależy od programistów Android Wear, ale według Changa zrobią oni wszystko aby się udało.

Co myślicie o takim rozwiązaniu? Tylko mi wydaje się, że Apple Watch przegrywa porównanie choćby z Moto 360?

Źródło: huffingtonpost.co.uk  • To by było genialne zagranie. Aplikacje Google’a są dostępne na iOS (Gmail, Google Now itp itd), więc naturalnym by było gdyby Google Wear był kompatybilny z iOS, dałoby to dość sporego pstryczka Apple’owi, bo sadownicy mieliby większy wybór smartzegarków i pewnie sprzedaż ich autorskiego zegarka by nieco spadła. Pytanie tylko, jak rozwiążą współprace ze zewnętrznymi aplikacjami… bo wątpię co by kod po stronie urządzeń z iOS był kompatybilny ze wtyczkami dla Wear… pewnie na początku będą oferować podstawową integracje- Karty Google Now+ powiadomienia i ew sterowanie muzyką czy migawką aparatu.

  • Bez sensu. Gdyby moto była kompatybilna tylko z smartfonami z androidem, to dla niektórych użytkowników IOS był by to jeden z argumentów by przejść na androida. Nie ukrywajmy – apple wath jest co najmniej nie ciekawy, a moto 360 jest piękna.

  • Krzysztof Bieniek

    Wolałbym Apple Watch współpracujące z Androidem, niż Moto 360

  • Sebosz

    Oby tak! W życiu bym nie kupił tego paskudnego Apple Watcha, natomiast Moto360… Poezja 🙂