Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło, że wystartował internetowy Klub Młodego Programisty. W ramach tej akcji organizowane są zajęcia online z programowania dla dzieci uczących się w klasach 1-6 szkół podstawowych. Transmisję z zajęć można oglądać na facebookowym profilu Klubu Młodego Programisty.

Klub Młodego Programisty – szczegóły dotyczące zajęć

Cały cykl zajęć w ramach Klubu Młodego Programisty przewiduje 10 spotkań online. Zajęcia dla dzieci z klas 1-3 odbywają się we wtorki o 17:30. Dla uczniów klas 4-6 organizatorzy przeprowadzają zajęcia w środy o 17:30. Każda lekcja trwa godzinę.

Pierwsze zajęcia już się odbyły, ale nieobecność na nich nie stanowi żadnego problemu. Nagrania z warsztatów z przeszłości są bowiem dostępne na specjalnie przygotowanej playliście na YouTube. Zaległości można więc łatwo nadrobić i dołączyć do kolejnych zajęć już podczas transmisji na żywo. Jak informuje Ministerstwo Cyfryzacji, podczas pierwszych warsztatowych zajęć online z programowania dla uczniów udział wzięło ponad 5000 osób. Zapis wideo z zajęć wyświetliło natomiast ponad 10 000 osób. Zainteresowanie zajęciami w internetowej edycji Klubu Młodego Programisty raz jeszcze pokazały, że dzieciaki i rodzice czekają na takie aktywności – komentuje minister cyfryzacji Marek Zagórski. Minister zauważa, że w warsztatach online może uczestniczyć znacznie więcej chętnych osób, niż pomieściłyby sale lekcyjne.

Czytaj także: Ministerstwo Cyfryzacji zdradziło, jaka urzędowa e-usługa jest najpopularniejsza

Najbliższe zajęcia odbędą się w dniach 26-27.05.2020. We wtorek zostaną przeprowadzone zajęcia dla uczniów klas 1-3, natomiast w środę dla dzieci uczących się w klasach 4-6. Pełny harmonogram zajęć, a także dodatkowe materiały i informacje można znaleźć na stronie internetowej Klubu Młodego Programisty.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.