najpopularniejsza e-usługa

Ministerstwo Cyfryzacji zdradziło, jaka urzędowa e-usługa jest najpopularniejsza

Newsy

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało wczoraj o tym, jaka urzędowa e-usługa jest najpopularniejsza. Do grona spraw, które można załatwić przez internet, dołączyła ostatnio usługa Pobierz dokument o zameldowaniu. Korzystając z rządowych stron, możemy także m.in. zgłosić narodziny dziecka czy zgłosić kupno/sprzedaż samochodu. Okazuje się jednak, że Polacy najchętniej korzystają z innej usługi.

Pismo ogólne to najpopularniejsza e-usługa w Polsce

Mieszkańcy naszego kraju spośród wachlarza e-usług najczęściej wybierają Pismo ogólne. Nie ma jednej, ścieśle określonej kategorii spraw, które możemy załatwić dzięki takiemu pismu. Może nim być pytanie, zażalenie, wyjaśnienie, podanie lub wniosek. Żeby nie tworzyć wielu różnych rodzajów pism i ich wzorów, stworzono Pismo ogólne, które można wysłać w różnych sprawach.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Skąd wiadomo, że Pismo ogólne jest najpopularniejszą e-usługą w Polsce? Żadna inna e-usługa urzędowa nie ma takich wyników. W sumie od początku tego roku do końca kwietnia Polacy wysłali do urzędów ponad 355 tysięcy pism ogólnych – czytamy w komunikacie Ministerstwa Cyfryzacji. Tylko w kwietniu do urzędów trafiło blisko 139 tysięcy takich pism. Żeby wysłać Pismo ogólne, wystarczy dostęp do internetu oraz Profil Zaufany. Wchodzimy na stronę www.gov.pl, a następnie wybieramy e-usługę wyślij pismo ogólne. W dalszych krokach wybieramy urząd lub instytucję, do której chcemy wysłać pismo (adresatem mogą być np. szkoły publiczne czy jednostki sanepidu) oraz wypełniamy formularz. W razie potrzeby możemy do naszego pisma dodać załączniki, o ile posiadamy je w formie elektronicznej. Pismo można wysłać z podpisem lub bez – w niektórych przypadkach podpis jest jednak wymagany i bez niego nasze pismo nie będzie rozpatrzone. Resort cyfryzacji radzi więc, by upewnić się, czy w danej sytuacji musimy podpisywać pismo.

Czytaj także: [Recenzja] Teufel Cinebar Lux – rozrywkowy soundbar

Pismo można wysłać w dowolnym dniu o dowolnej godzinie. Z danych Ministerstwa Cyfryzacji wynika, że najczęściej Pisma Ogólne Polacy wysyłają w poniedziałki.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x