Motorola Xoom 2 i Xoom 2 Media Edition?

2 minuty czytania
Komentarze
Motorola-XOOM-2-ICS

Motorola była pierwszym producentem, który wprowadził do sprzedaży tablet z systemem Honeycomb. Xoom okazał się umiarkowanym sukcesem. Najprawdopodobniej jednak wkrótce do sprzedaży trafią dwa nowe modele – Xoom 2 i Xoom 2 Media Edition.

Tak naprawdę nie wiadomo, dlaczego Xoom nie osiągnął dużego sukcesu w kategorii tabletów z systemem Android. Motorola jako pierwsza zaprezentowała i wprowadziła do sprzedaży tablet z Honeycombem – koncern Google podczas prac nad Xoomem udzielił dużo wsparcia i pomocy, co skutkowało stworzeniem dobrze wykonanego i poprawnie funkcjonującego urządzenia.

Problemem była jednak cena, która przez długi czas utrzymywała się na bardzo wysokim poziomie, skutecznie odstraszając potencjalnych użytkowników. Inną sprawą były dość poważne opóźnienia w wydawaniu kolejnych aktualizacji Honeycomba. W efekcie dyrektor generalny Motoroli Mobility poinformował, że od teraz priorytetem będą urządzenia wyposażone tylko w moduł WiFi.

Amerykański producent od pewnego czasu pracuje nad kolejną generacją Xooma. Ostatnio pojawiły się jego pierwsze zdjęcia. Tym razem na jaw wyszła specyfikacja techniczna nowej wersji tabletu Motoroli – przy okazji dowiadujemy się również o istnieniu Xoom 2 Media Edition.

Motorola Xoom 2 będzie wyposażona w ekran HD IPS o przekątnej 10.1 cala, dwurdzeniowy procesor taktowany z częstotliwością 1.2 GHz, 1 GB pamięci RAM, nagrywanie plików wideo 1080p. Nie bez znaczenia jest również to, że zastosowana bateria ma pozwolić nawet na 11 godzin nieprzerwanej pracy.

Sporym zaskoczeniem jest istnienie Motoroli Xoom 2 Media Edition. Tym urządzeniem będą zainteresowane przede wszystkim osoby, które wolą tablety z mniejszym ekranem. Motorola zdecydowała się na zastosowanie ekranu IPS HD o przekątnej 8.2 cala. Pozostałe parametry są identyczne jak w przypadku „zwykłego” Xooma 2.

Wprowadzenie do sprzedaży dwóch nowych tabletów z całą pewnością przyczyni się do wzmocnienia pozycji Motoroli na rynku. Czynnikiem decydującym o ewentualnym sukcesie będzie oczywiście cena. Na tym polu największymi rywalami tego producenta będzie Asus i Acer.

źródło: Netbooknews

Motyw