Instagram prawie jak OnlyFans

Instagram da szansę użytkownikom łamiącym prawa autorskie utworów muzycznych

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Instagram jest jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie. Korzysta z niego ponad miliard osób, a liczba ta stale rośnie. Nikogo więc nie powinien dziwić fakt, że Facebook, właściciel Instagrama, stale ulepsza swoją platformę. Teraz gigant wprowadził nowość, która da szansę użytkownikom łamiącym prawa autorskie utworów muzycznych.

Instagram z nową funkcją, która poinformuje o łamaniu praw autorskich

Instagram łamanie praw autorskich muzyka

Na Instagramie można publikować zdjęcia i filmy, a także prowadzić transmisje na żywo. Niestety wiele osób wrzucając materiały na Instagrama świadomie lub nie, łamie prawa autorskie utworów muzycznych, w konsekwencji czego posty czy transmisje są blokowane, a użytkownicy nierzadko banowani. Nowa funkcja w Instagramie zamierza jednak dać takowym ludziom szansę na uniknięcie kary.

Zobacz także: Premiera MIUI 12 – oto nowości i lista smartfonów Xiaomi, które dostaną aktualizację!

Od teraz, gdy podczas transmisji na żywo na Instagramie będziemy wykorzystywać muzykę chronioną prawami autorskimi, platforma wyświetli stosowne powiadomienie z nakazem zaprzestania odtwarzania utworu pod groźbą zablokowania live’a. Co ważne, informacja będzie się wyświetlać nieco wcześniej, aby dać użytkownikom czas na zastosowanie się do niej. Nie da się ukryć, że to niewątpliwie przydatna funkcja, która z pewnością ułatwi wielu osobom życie. Dziś niemal wszystko jest chronione prawami autorskimi i nie trudno, by je nieumyślnie złamać. Dotychczas wystarczyło przejść zatłoczoną ulicą, gdzie ktoś puszcza muzykę, by prowadzony przez nas live na Instagramie został automatycznie zablokowany.

Źródło: The Verge

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy