ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Google Play

Filtry w Google Play – nowość pozwoli łatwiej odnaleźć ciekawe aplikacje

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Google Play to największy sklep z aplikacjami na Androida, który jest domyślnie zainstalowany na prawie wszystkich smartfonach z tym systemem. Gigant z Mountain View nie spoczywa na laurach i nieustannie ulepsza swój market, dzięki czemu staje się on coraz lepszy. Teraz dowiedzieliśmy się, że firma zaczęła testować filtry, które pomogą użytkownikom szybciej odnaleźć ciekawe aplikacje.

Filtry w Google Play to nowość, z której wiele osób się ucieszy

Google Play filtry

Google testuje już filtry w Sklepie Play. Na razie dostęp do nich mają tylko wybrani użytkownicy – nowości nie da się w żaden sposób wywołać, bo jest uruchamiana po stronie serwera. Jeśli chodzi o wspomniane filtry, to w wyszukiwarce Google Play będzie można sortować aplikacje na bazie oceny (powyżej 4.0 lub powyżej 4,5), daty umieszczenia w sklepie (najnowsze) oraz plakietki „Nasz wybór”, którą otrzymują pozycje polecane przez Google.

Zobacz także: [Promocje dnia] Xiaomi Redmi Note 8T + Mi Band 4, Gigabyte GeForce RTX 2080, Intel Core i5-9600KF i więcej w super cenach!

Ze wszystkich wymienionych filtrów można korzystać jednocześnie. Gdy już trafią one do większej publiczności, co powinno się stać już wkrótce, będzie można je znaleźć tuż pod polem wyszukiwania w Google Play. Nie da się ukryć, że to niewielka, choć niezwykle potrzebna nowość. Docenią ją nie tylko zwykli użytkownicy, a także twórcy aplikacji, którym łatwiej będzie się przebić w morzu konkurencyjnych produktów. Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy opisywane filtry trafią do wszystkich osób korzystających Google Play, choć jak już wspomniałem – zapewne w najbliższym czasie.

Źródło: 9to5Google

Sprawdź najnowsze wpisy