ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Fortnite

Fortnite to jedna z najpopularniejszych gier w historii. Hit właśnie przekroczył ważny kamień milowy

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Fortnite: Battle Royale ujrzało światło dzienne pod koniec 2017 roku. Gra szybko zyskała niesamowitą popularność, która utrzymuje się po dziś dzień, a nawet cały czas rośnie. Teraz dowiedzieliśmy się, że lubiana produkcja przekroczyła bardzo ważny kamień milowy, który czyni ją jedną z najpopularniejszy gier wideo w historii świata.

Fortnite jedną z najpopularniejszych gier w historii – Epic Games ma co świętować

Fortnite

Fortnite jest niekwestionowanym hitem, czemu zupełnie się nie dziwie, bo gra jest wspierana po prostu wzorowo. Treści nieustannie przybywa, to i nowych osób również. Teraz dowiedzieliśmy się, że Fortnite ma już ponad 350 milionów zarejestrowanych graczy. Taki wynik czyni produkcję studia Epic Games jednym z najpopularniejszych tytułów w historii. Mimo że nie mamy danych dotyczących liczby użytkowników grających jednocześnie jednego dnia lub miesiąca, studio poinformowało, że tylko w kwietniu gracze spędzili w Fortnite aż 3,2 miliarda godzin.

Zobacz także: Aplikacja mBank zmierza do AppGallery – sklepu Huaweia, który rozwija się w błyskawicznym tempie

Warto przypomnieć, że w marcu 2019 roku Fortnite mogło się pochwalić liczbą 250 milionów zarejestrowanych graczy, co oznacza, że w nieco ponad rok grze udało się przyciągnąć 100 milionów nowych twarzy. To niesamowity wynik, tym bardziej gdy weźmie się pod uwagę fakt, że Fortnite ma już na karku prawie 3 lata. W pozyskiwaniu kolejnych graczy bez dwóch zdań pomaga fakt, że hit od Epic Games jest dostępny na bardzo wielu platformach – zaczynając od komputerów, przez konsole, a na smartfonach i tabletach kończąc.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy