Nowa funkcja Samsung Internet, czyli przeglądarki mobilnej producenta, doczeka się ciekawego usprawnienia. To obecnie dostępne jest w wersji beta (11.2.1.3), ale niedługo powinna trafić do każdego użytkownika, który korzysta z rozwiązania Samsunga. Skończy się ciągłe wciskanie przycisku „wstecz” i lądowanie nie w tym miejscu, gdzie sobie tego życzono.

Nowa funkcja Samsung Internet Browser

Nowa funkcja Samsung Internet Browser znajdowała się będzie w ustawieniach prywatności. Nazwana została „Block unwanted webpages”, czyli „Blokuj niechciane witryny”. Sposób działania jest prosty, ale z pewnością przyda się każdemu, kto choć raz spotkał się z manipulowaniem historią przeglądania. Funkcja ma blokować ruch na witrynie, który przekierowywałby użytkownika w inne miejsce, niż to, gdzie był wcześniej. Innymi słowy, wciskają „wstecz”, powinno się wrócić do tej witryny, z której się przyszło. Niby to oczywiste, ale mimo wszystko dalej można się natknąć na witryny, które po wciśnięciu „wstecz”, przekierowują w inne miejsca.

Nowa funkcja Samsung Internet Browser
Fot. Nowa funkcja Samsung Internet Browser / Xda-Developers

Takie rozwiązanie wprowadzono już w Chromium, więc nie dziwne, że pojawia się także w Samsung Internet Browser. Przeglądarka oparta jest w końcu o rozwiązanie Google i co więcej, znajdzie się w niej już sporo funkcji skupionych wokół ochrony użytkownika. Można blokować funkcje autoplay dla materiałów wideo czy linki, które mają otwierać aplikacje. Funkcja Samsung Internet Browser będzie więc kolejnym krokiem, by zapewnić jej użytkownikom więcej spokoju podczas przeglądania sieci.

Zobacz też: Netflix przeznaczy 2,5 miliona złotych dla naszych filmowców

Nowa wersja przeglądarki przyniesie także zmiany w sekcji „Customize menu”, gdzie będzie można w prostszy sposób dodawać skróty najpotrzebniejszych akcji. Może i przeglądarka Samsunga nie jest najpopularniejszym rozwiązaniem mobilnym, ale korzysta z niej dużo osób. Dobrze, że dodawane są do niej nowe funkcje, choć ta opisywana akurat powinna być dostępna już od dawna. Lepiej późni, niż wcale.

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.