Jak stworzyć alias dla maila, którego używa się na co dzień? Firefox przychodzi z banalnie prostym rozwiązaniem, które właśnie zaczął testować w swojej przeglądarce. Rozszerzenie nazywa się Private Relay i w kilku prostych ruchach pozwala stworzyć alias do istniejącego konta. I równie łatwo pozwala na to, by takiego maila dezaktywować.

Jak stworzyć alias dla maila – Firefox podpowiada

Czasem zdarza się tak, że chcemy zapisać się do jakiegoś newslettera czy ściągnąć aplikacje, a do tego potrzebna jest rejestracja oraz adres mailowy. I niby można podać swój adres, ale potem nasza skrzynka odbiorcza może wyglądać jak śmietnik. Owszem, zawsze można podać adres, z którego już się nie korzysta, ale można też wykorzystać wtyczkę od Mozilli. Przynajmniej będzie to można zrobić niedługo, bo Firefox Private Relay obecnie jest dostępne w wersji jedynie na zaproszenia. Jednak na stronie można już się zapisywać na listę oczekujących, jeżeli chcemy przetestować rozwiązanie.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]
jak stworzyć alias dla maila
Fot. Firefox Private Relay

Jak stworzyć alias dla maila z wykorzystaniem Private Relay? Ma to być wyjątkowo proste, bo wtyczka generowała będzie unikatowy adres, który będzie następnie przekierowywał wiadomości do naszej skrzynki odbiorczej. Jedno kliknięcie i po problemie. Wprawdzie takie rozwiązania nie są może nowością, ale dobrze, że Firefox nie zapomina o tym, by wprowadzać takie coś u siebie. Przeglądarka ewidentnie chce stać się produktem, który ma w sobie wszystko, czego można od niego oczekiwać. I jest na dobre drodze, by spełniać takie oczekiwania.

Zobacz też: OnePlus w końcu dostanie wyczekiwaną funkcję

Co w momencie, kiedy ilość wiadomości przychodzących na stworzony alias, zacznie nas denerwować? Jedno kliknięcie i adres znika. Proste. Nawet banalnie proste, a dla użytkowników, którzy nie lubią „kombinować”, to idealne rozwiązanie. Nie wiadomo kiedy wtyczka zostanie udostępniona szerszej publiczności do dalszych testów, ale prawdopodobnie stanie się to już niedługo.

Źródło: Firefox Private Relay

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.