tajemnica

Jak stworzyć alias dla maila – Firefox eksperymentuje i ma rozwiązanie

2 minuty czytania
Komentarze

Jak stworzyć alias dla maila, którego używa się na co dzień? Firefox przychodzi z banalnie prostym rozwiązaniem, które właśnie zaczął testować w swojej przeglądarce. Rozszerzenie nazywa się Private Relay i w kilku prostych ruchach pozwala stworzyć alias do istniejącego konta. I równie łatwo pozwala na to, by takiego maila dezaktywować.

Jak stworzyć alias dla maila – Firefox podpowiada

Czasem zdarza się tak, że chcemy zapisać się do jakiegoś newslettera czy ściągnąć aplikacje, a do tego potrzebna jest rejestracja oraz adres mailowy. I niby można podać swój adres, ale potem nasza skrzynka odbiorcza może wyglądać jak śmietnik. Owszem, zawsze można podać adres, z którego już się nie korzysta, ale można też wykorzystać wtyczkę od Mozilli. Przynajmniej będzie to można zrobić niedługo, bo Firefox Private Relay obecnie jest dostępne w wersji jedynie na zaproszenia. Jednak na stronie można już się zapisywać na listę oczekujących, jeżeli chcemy przetestować rozwiązanie.

jak stworzyć alias dla maila
Fot. Firefox Private Relay

Jak stworzyć alias dla maila z wykorzystaniem Private Relay? Ma to być wyjątkowo proste, bo wtyczka generowała będzie unikatowy adres, który będzie następnie przekierowywał wiadomości do naszej skrzynki odbiorczej. Jedno kliknięcie i po problemie. Wprawdzie takie rozwiązania nie są może nowością, ale dobrze, że Firefox nie zapomina o tym, by wprowadzać takie coś u siebie. Przeglądarka ewidentnie chce stać się produktem, który ma w sobie wszystko, czego można od niego oczekiwać. I jest na dobre drodze, by spełniać takie oczekiwania.

Zobacz też: OnePlus w końcu dostanie wyczekiwaną funkcję

Co w momencie, kiedy ilość wiadomości przychodzących na stworzony alias, zacznie nas denerwować? Jedno kliknięcie i adres znika. Proste. Nawet banalnie proste, a dla użytkowników, którzy nie lubią „kombinować”, to idealne rozwiązanie. Nie wiadomo kiedy wtyczka zostanie udostępniona szerszej publiczności do dalszych testów, ale prawdopodobnie stanie się to już niedługo.

Źródło: Firefox Private Relay

Motyw